Střepiny

Střepiny 10. 9. 2017

Případ toxických vajec, která zamořila celou Evropu, budí spoustu otázek. Ptáme se spolu s vámi... může se něco takového opakovat? Jak jsou v Česku hlídané potraviny a jaká je šance odhalit ty nebezpečné dřív, než se nám dostanou na stůl?

Asi vás překvapí otevřenost expertů, které jsme oslovili. Říkají, že situace se opakovat může, protože se tomu zabránit jednoduše nedá. Chaosu napomáhají otevřené hranice, nedostatečná kontrola v zahraničí a konečně globalizace výroby potravin.

Hurikán Irma dorazil podle očekávání na Floridu. Nad oceánem znovu zesílil na čtvrtý stupeň. Podle zpráv z meterologického letounu má jeho oko asi padesát kilometrů v průměru a provází ho vítr o rychlosti zhruba 210 kilometrů v hodině a prudký déšť. Na ostrovech Florida Keys způsobil masivní sesuvy půdy. Už teď je jisté, že škody budou nebývale rozsáhlé.

Přestože boj proti hazardu je už řadu let u nás oblíbené téma mnoha politiků, situace se nelepší nebo spíš dokonce zhoršuje. Počet gamblerů dosahuje až sto tisíc, přičemž tu máme ještě několikanásobně víc lidí, kteří k diagnóze závislého hráče rychle směřují. Propadnout hazardu je totiž snadné a dostat se z toho ven nesmírně náročné. My vám nabízíme osobní příběh muže, který sám sebe označuje za abstinujícího gamblera.

Světem tajných služeb otřásly nedávno zveřejněné případy amerických diplomatů na Kubě. Celkem devatenáct zaměstnanců americké ambasády v Havaně a jejich rodinných příslušníků se stalo s největší pravděpodobností oběťmi moderní akustické zbraně, která mnohé z nich připravila o sluch. Stopy po pachateli přitom neexistují. Jak vůbec fungují akustické zbraně a čím dalším dnes bezpečnostní složky disponují?

Je to šestnáct let, co teroristé z Al-Káidy unesenými letadly narazili do dvou věží Světového obchodního centra v New Yorku a do budovy washingtonského Pentagonu. V pensylvánském Shanksvillu dopadl další letoun, jehož cestující se teroristům postavili. Útoky si vyžádali celkem 2977 obětí na životech.
 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz