Domácí

Barrandovské terasy začínají opět ožívat, takhle budou vypadat

Slavné Barrandovské terasy v Praze začínají pomalu dostávat zpět svůj zašlý lesk. Majitelé koncem loňského roku spustili stavební práce. Štáb televize Nova se byl dnes na místě podívat a zjistil, jak pokročily a kdy má být rekonstrukce hotová.

Už je patrné, že dřevěné nepůvodní přístavby jsou zbourané a na stavbě je čilí ruch. Na staré budově Barrandovských teras a konkrétně na budově vyhlídky už můžete vidět, že je sundané staré zdivo a v místech, kde byl původně Trilobit bar, už jsou základy pro nový hotel.

Po dokončení má objekt kromě ubytování nabízet i restauraci stejně jako v dobách své největší slávy po otevření v roce 1929. Terasy patřily otci prezidenta Václava Havla a scházela se tam tehdejší smetánka a filmové hvězdy.

"Se ta budova vrátí do nejhezčích dob. Zas to bude funkční a kvalitní," uvedl Ondřej Kukral z České komory Architektů. "Se budeme držet stylu první republiky. Prvorepubliková gastronomie ovlivněná Vídní a Paříží. Nebude to pro nejbohatší z nejbohatších, ale bude pro normální hosty," doplnil jeden z restauratérů.

Součástí objektu podle investora není bazén pod terasami. Ten stále patří manželce Ivana Havla. Před hlavní budovou ale nově vzniknou podzemní garáže, protože se zjistilo, že celý objekt nestojí na skále, ale je na něj z části navezena zemina.
"V rámci dostavby by měly vzniknout dva viditelné objekty. Jeden na jižní straně teras a druhý na severní, kde bude hotel s apartmány," dodal architekt.

Související obsah

Rekonstrukce by měla být dokončena na Silvestra roku 2019, což je devadesát let od otevření.
 

Michal Čoudek/klma, tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz