Zpravodajství

BARRANDOVSKÉ TERASY ožijí! Mají stavební povolení

Po čtrnácti letech zřejmě skončí chátrání vzácné prvorepublikové restaurace Terasy na pražském Barrandově. Majitel může začít s rekonstrukcí.

Majitel prvorepublikové restaurace Terasy na Barrandově dostal stavební povolení k rekonstrukci a dostavbě této zchátralé funkcionalistické památky. Krok stavebního odboru městské části Praha 5 potvrdila agentuře Mediafax v pátek Zuzana Bílá z odboru vnějších vztahů.

Chybějící stavební povolení bylo podle investora, kterým je podnikatel Michalis Dzikos, poslední překážkou k tomu, aby mohla obnova Teras odstartovat. Projekt, který počítá s opravou restaurace a přístavbou hotelu, má už souhlas památkářů a platné územní rozhodnutí.

Oprava spolkne půl miliardy

Přestavba a rozšíření restaurace přesto nezačne hned na jaře. Investor plánuje svůj původní projekt v následujících měsících upravit s ohledem na ekonomickou recesi. Například hotel by měl proto být dostupnější pro širší vrstvy návštěvníků a možná nedojde na plánované kongresové centrum.

Podle vyjádření zástupce investora Jaromíra Hrdličky by měly stavební práce začít v druhé polovině příštího roku a celá přestavba se má vejít do rozpočtu půl miliardy korun.

Restaurace Terasy na pražském Barrandově je zavřená od roku 1997 a zatím chátrá. Projekt na její obnovu se objevil před sedmi lety a původně měl být hotový v roce 2006, zatím ale zůstává bez realizace.

ČTĚTE TAKÉ:
Na rekonstrukci Ještědu bude podle odhadů třeba 400 mil. Kč
 

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz