Máslo versus margarín: Šéfkuchař řekl, co je v kuchyni lepší

Máslo versus margarín: Šéfkuchař řekl, co je v kuchyni lepší
Zdroj: Profimedia

Máslo nebo margarín? Tyto dvě potraviny spolu svádí nekonečný boj o čestné místo v kuchyni. Každá z nich hraje pro zdraví člověka důležitou roli. Kterou potravinu však upřednostňují v kuchyni odborníci?

Margarín (rostlinný tuk)

Margarín je jednou z nejpodceňovanějších surovin. Většina lidí jej považuje za levnou a umělou náhražku másla. Tomu už však dávno odzvonilo. Možnosti výběru surovin jsou u rostlinných tuků velmi široké.

"Margarín obsahuje oproti máslu nižší obsah nasycených mastných kyselin, které zvyšují cholesterol a zároveň vyšší obsah více nenasycených mastných kyselin, které naopak podporují jeho odbourávání," uvádí šéfkuchař pražské michelinské restaurace Alcron Pavel Býček. "Při prvním pohledu by se tedy dalo říct, že margarín je zdravější, ale jednoznačná odpověď neexistuje," dodává.

I mezi margaríny je však důležité vybírat. Liší se jak obsahem tuku, tak jeho kvalitou, dále obsahem soli a již zmiňovaných mastných kyselin. Mezi ty nejdůležitější patří především omega 3 a omega 6, které jsou nezbytné například pro vývoj růstu u dětí. 

Související obsah

Máslo (živočičný tuk)

Nejdůležitější složkou pro výrobu másla je smetana. Nejkvalitnější másla mají obsah tuku okolo 80 procent. Obsah vody by pak neměl převyšovat 20 procent.

"Máslo je přirozený mléčný výrobek, který vzniká přírodní cestou naopak od margarínu, který je kompletně vyráběn uměle," uvádí Býček.

Na rozdíl od margarínu však máslo obsahuje vysoký podíl nasycených mastných kyselin. Ty nepotřebujeme přijímat v potravinách, tělo si je totiž umí vytvářet samo.

Většina lidí máslo však upřednostňuje právě pro jeho nenahraditelnou chuť, která je v margarínech nahrazována přidaným diacetylem.

"Chuť je u másla jedinečná a nenahraditelná. Vařit bez másla samozřejmě jde, ale je to stejné, jako když pijete nealkoholické pivo. Je to skoro stejné, ale prostě víte, že tam něco chybí. Takže za mě je doporučení jednoznačné, máslo za to stojí," dodal na závěr Býček.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÁ BOMBA: Natřete trochu másla na rozkrojenou cibuli! Častý problém bude pryč

FOTO: Muž jedl po celý rok pouze brambory. Budete zírat, co to udělalo s jeho tělem!

Velký redakční test: Hledali jsme nejlepší máslo na trhu
DIY: Připravte si domácí kokosové máslo RECEPT

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tuky

Důležité Události

Píše se na Deník.cz