Windows 10

Aktualizace Windows přinesla velké problémy, takhle je vyřešíte

Aktualizace Windows přinesla velké problémy, takhle je vyřešíte
Zdroj: oficiální zdroj

Někteří uživatelé operačního systému Windows mají po poslední aktualizaci velké problémy. Počítač se jim vůbec nechce spustit a objeví se "modrá smrt" (obrazovka oznamující chybu systému). Podle společnosti byly problémy s vydáním updatu, Microsoft již vydal další aktualizaci, která by měla problémy odstranit.

V úterý vyšla nová aktualizace operačního systému Windows 10, která některým lidem nepříjemně zatopila, píše portál Neowin.

Když po automatické aktualizaci spustili počítač, objevila se buď modrá obrazovka s chybným hlášením, případně černá obrazovka oznamující nemožnost načtení operačního systému.

Tisíce lidí se v zoufalství obraceli na společnost i další odborníky. Dlouhou dobu nemohl nikdo určit zdroj problému, protože chyba postihla jen někoho.

Ukázalo se, že trpěli jen uživatelé využívající Servis pro update systému (WSUS), kterou využívají spíše společnosti než koncoví uživatelé. Nakonec se našlo několik řešení, která umožnila systému naběhnout.

Související obsah

Po několika dnech přišlo oficiální oznámení Microsoftu, které ačkoliv přesně nespecifikuje, co problém způsobilo, nabízí řešení v podobě nové aktualizace, která by měla škody napravit. Společnost nabízí také několik scénářů, které mohou chybu vyřešit v případě, že by po aktualizaci stále přetrvávala.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz