Marek Dalík

Dalík se chystá do vězení, soud už mu poslal výzvu k nástupu!

Bývalý lobbista Marek Dalík by se měl začít chystat k návratu za mříže. Pražský městský soud ho vyzval k nástupu pětiletého trestu, který dostal za pokus o podvod. Ve vězení už strávil skoro osm měsíců, letos na jaře ale Nejvyšší soud nařídil nové projednání případu, a Dalík se tak dostal na svobodu.

Loňské první září před ruzyňskou věznicí. Marek Dalík přijel za velkého zájmu médií nastoupit výkon trestu. Zdá se, že situace se bude brzy opakovat. "Městský soud zaslal poštou panu odsouzenému Dalíkovi výzvu k nástupu trestu," potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.

Obálka s pruhem čeká na adresáta. Dozví se z ní, kolik času má na zařizování a balení. Soud zatím nechce zveřejnit, do kdy má Marek Dalík do vězení nastoupit. Lhůta se ale obvykle pohybuje od dvou do pěti týdnů od odeslání výzvy.

Marek Dalík už jako relativně mladý zbohatl a dostal se do přízně mocných. Býval pravou rukou expremiéra Mirka Topolánka. Vaz mu srazila kauza Pandur, při které měl po rakouských zbrojařích požadovat téměř půl miliardy korun za to, že ovlivní nákup obrněnců pro armádu.

Když v říjnu 2012 policie Dalíka zatkla, strávil dva dny v cele. Doma se pak schovával před novináři, rozhovory dávat nechtěl. 31. května 2016 poslal Vrchní soud v Praze Dalíka na čtyři roky do vězení. Když tam 1. září nastupoval, nemohli se spoluvězni mediálně známého nováčka dočkat.

Související obsah

Dalík se začal zbavovat majetku, za 60 milionů prodal i luxusní byt na Hradčanech. Přišel ale letošní duben a byl na svobodě. Nejvyšší soud požadoval nové právní hodnocení případu. Výsledek? 25. července dostal Dalík místo čtyř rovnou pět let.

Někdejší lobbista možná doufal, že mu zásah Nejvyššího soudu pomůže. Bylo to ale přesně naopak. Jako by si prvních osm měsíců ani neodseděl.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz