Volby 2017

Skandál před volbami: Lidé nedostali lístky některých stran

Všichni oprávnění voliči už nejspíš ve svých schránkách objevili sadu volebních lístků. Na jihu Moravy ovšem v některých obcích řeší závažný problém. Lístky totiž sice dorazily, ale sada není kompletní. "Je to tak, chyba se stala v tiskárně," uvedl pro portál TN.cz starosta Židlochovic Jan Vitula.

Problém se týká například Židlochovic v okrese Brno-venkov. Starosta města Jan Vitula na dotaz TN.cz uvedl, že o problému ví a řeší ho. Informace o neúplných hlasovacích lístcích se tak například vysílá obecním rozhlasem.

"Týká se to ještě několika dalších obcí, prostě se v tiskárně stala chyba a ty nekompletní sady hlasovacích lístků byly rozvezeny," říká starosta Jan Vitula. Podle něj se jedná ještě o obce Silůvky, Přísnotice nebo Unkovice a Znojmo.

"Upozorňujeme proto voliče, aby si zkontrolovali, zda obdrželi kompletní sadu hlasovacích lístků pro Jihomoravský kraj podle jejich výčtu, který je uveden na oranžovém lístku, který je součástí každé sady," varuje Jihomoravský kraj.


Úředníci přitom dodávají, že v Jihomoravském kraji se o přízeň voličů uchází celkem šestadvacet stran a hnutí. Nejde ovšem o nepřerušovanou číselnou řadu od jedné do 26, protože v celé ČR kandiduje celkem 31 stran, pět z nich ovšem na jihu Moravy nesestavilo kandidátky.


Související obsah


Voliči, kteří zjistí, že nemají kompletní sadu lístků, se ovšem nemusejí obávat toho, že by tím přišli o možnost plnohodnotně volit. Chybějící lístky si totiž můžou vyzvednout na radnici nebo v den voleb přímo ve "své" volební místnosti.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz