Jaromír Nohavica

Nohavica se na koncertě opřel do politiků! Lidé křičeli hanba i sláva

Nohavica se na koncertě opřel do politiků! Lidé křičeli hanba i sláva
Jaromír Nohavica | Zdroj: Mediafax

Jaromír Nohavica během včerejšího koncertu v pražské O2 areně rozvášnil patnáctitisícový dav fanoušků. Opřel se totiž do současné politické scény. Zaplněná hala pak střídavě provolávala hanba a sláva.

Písničkář Jarek Nohavica v poslední době mezi lidmi budí rozporuplné reakce. Kritici mu vyčítají spolupráci s komunistickou Státní bezpečností, ke které se sám před lety přiznal. Nedávno se do hledáčku médií dostal kvůli fotografii s předsedou strany Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou. Tehdy prohlásil, že mají podobné názory.

Před rokem v létě zase některé šokoval, když v letním amfiteátru v Hukvaldské oboře zazpíval písničku s xenofobním textem. Dost nevybíravě se v ní vyjadřoval o Arabech a dokonce hrozil smrtí. Více čtěte ZDE.

A ani při svém čtvrtečním pražském koncertě si nenechal ujít příležitost, aby se vyjádřil k politické a společenské situaci. Ve svém protestsongu Hanba sláva nejprve komentoval rostoucí komunitu homosexuálů: "Pánbůh ztratil vliv, svět není jako dřív. Lidi nebaví, opačné pohlaví,“ zpívá se v písničce.

Související obsah

Rýpnul si také do prezidentských kandidátů: "Hned u vrat na Hrad, stojí Pat a Mat. Na prezidenta, jdou kandidovat," pokračuje song. Ušetřeni nezůstali ani poslanci a senátoři. "U parlamentu, spousta dementů. A uvnitř ještě víc, ku*va, to je hic," zpívá se.

Ať už mělo být poselství písničky jakékoli, diváky zcela uchvátila. Polovina O2 areny skandovala "Hanba" druhá polovina zase "Sláva".
 

Poslechněte si ji sami! Nohavicu doprovodil Robert Kuśmierski na akordeon a Pavel Plánka na bicí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle Jarek Nohavica přehnal: Jeho xenofobní píseň v lidech vyvolala zmatek! To opravdu myslí vážně?

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR s Davidem Gránským: Proč se po zazpívání Nohavici neubránil slzám?

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz