Pošta

"Přeju vám i dětem to nejhorší!" loučila se šéfka pošty s Eliškou!

Stížností na Českou poštu v poslední době prudce přibývá. Bouří se nejen zákazníci, ale také současní nebo už bývalí zaměstnanci. Do redakce TN.cz dorazil příběh Elišky, která dříve na poště pracovala. Stěžuje si na nesplnitelné nároky, ale také na otřesnou vedoucí.

Eliška nastoupila na poštu v menším městě, pracovala jako motorizovaná doručovatelka. "Je to práce pro dva. Ráno se třídí pošta podle toho, jak se jde, chystají balíky, rekomanda atd. A potom se vyjíždí na rajón," popsala čtenářka.

Dvakrát týdně údajně také museli zaměstnanci chystat ve svém volnu letáky na rozvoz. Každý měsíc měli prý prodat losy alespoň za 300 korun, které si raději kupovali pracovníci sami. To stejné podle Elišky fungovalo i se SIM kartou a mobilním tarifem, ale také pojištěním.

To by ale stejně podle Elišky nebylo to nejhorší. Mnohem nepříjemnější byly téměř každodenní konflikty s vedoucí. "Hned mi všichni říkali, že tam nevydržím dlouho, střídá se to tam a vedoucí je hrozná. Já jsem nekonfliktní člověk a snažím se dělat práci, jak umím, ale to se nedalo," tvrdí Eliška.

 

Související obsah

Po krátkém zaučení dostala na starost celou svoji oblast. I přesto, že podle ní mají práci vykonávat dva lidi, dělal ji často jen jeden zaměstnanec. "Právě v zimě, kdy je toho nejvíce, jsem musela jet pár dnů sama. Jelikož jsem tam dělala chvíli, nebyla jsem tak zběhlá, opravdu jsem nestíhala," dodala.

I kvůli tomu ji prý chtěla šéfka vyhodit. "Další důvod byl, že jsem si dovolila zůstat doma s nemocným synem. Vedoucí chyběli lidi, a tak dělala zase scény. Tam když si někdo dovolil onemocnět, bylo zle, hned ho pomlouvala před ostatními," pokračuje Eliška.

Na jaře ale dívka otěhotněla a nastoupila na neschopenku. To už vedoucí neunesla a když Eliška přišla odevzdat oblečení nebo vstupní kartu, seřvala ji na tři doby. Eliška si ale vše nahrála na diktafon. Redakce TN.cz má celou nahrávku k dispozici.

Předmětem sporu byl hlavně způsob, kterým dívka o neschopence vedoucí informovala. Napsala jí esemesku krátce před půlnocí. "Vím, že jsem dala vědět opravdu na poslední chvíli. Ale věděla jsem, že by byla schopná mě hnát na poštu i v osm večer, abych vše vrátila. Takže mě tam nahnala až dopoledne výhrůžnými SMS," přiznává Eliška.

I přesto si určitě nezaslouží to, co na ni šéfka spustila. "Jste podlá, hnusná ženská. Já si tu vaši zprávu přečetla ve čtyři ráno. Koho tak brzo seženu? To je něco neskutečnýho, co dokážete udělat," nadává vedoucí na nahrávce.

Související obsah

"Vy se mi budete smát za zády až do listopadu, kdy vám skončí smlouva. Mně tady bude chybět jedno místo, protože nemůžu za vás nikoho vzít. A vy si dlouhodobě budete doma ležet. Měla jste to moc dobře vymyšlený," vyčetla Elišce i těhotenství.

A když se ženy začaly loučit, vedoucí ještě přitvrdila. "Přeju vám to nejhorší, ať nemáte zdravé děti, nic! Kdybych vás uměla zaklít, udělám to," prohlásila šéfka. Naštěstí se jí to nepovedlo. Eliška má dvě krásné děti a na poště už nepracuje. Chtěla se ale se svým příběhem z loňska svěřit.

O vyjádření k případu jsme požádali také Českou poštu. "Nevím, proč paní zveřejňuje záležitost, která se měla stát v roce 2016, až nyní. Pokud má pocit, že se jí stala křivda, může se obrátit na ombudsmanku pro zaměstnance, či využít jiný ze standardních postupů. Na paní vedoucí žádná stížnost nepřišla," odmítl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Související obsah

Ani to, že by zastával jeden zaměstnanec práci za dva, podle něj není možné. "Práce je rozložená tak, aby se dala zvládnout jedním pracovníkem, samozřejmě v souladu s podmínkami zákoníku práce," doplnil Vitík.

A okomentoval také limity pro nabízení produktů. "Pokud někdo uzavře pracovní smlouvu, jejíž součástí je nabídka produktů aliančních partnerů, tak je logické, že v rámci své pracovní činnosti nabízí produkty aliančních partnerů. Zaměstnanci si určitě nemuseli kupovat SIM karty pro sebe, naopak je měli nabízet klientům," dodal mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle (ne)podepíšu! Víme, jak má vypadat pracovní smlouva
Známe super triky, jak získat práci snů!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz