Máslo

Máslové šílenství nekončí! Kvůli akci lidé mrzli desítky minut venku

Máslové šílenství nekončí! Kvůli akci lidé mrzli desítky minut venku
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Kdo stojí o kostku másla v akci, nesmí zaváhat. V tomto případě totiž rozhodují minuty. Své o tom ví i prodavačky a zákazníci v Penny Marketu nebo třeba Lidlu, kde tento týden vyhlásili akce. V některých prodejnách zmizely všechny kostky už půl hodiny po otevření.

Podle odborníků se dá očekávat, že ceny másla budou v nejbližších týdnech opět klesat. Některé prodejny už dokonce se zlevňováním začaly. I přesto ale reklamní poutač "máslo v akci" dokáže z Čechů udělat nemilosrdné predátory, kteří neznají bratra a bojují o každou kostku.

Lidé si dobře uvědomují, že není prostor pro sebemenší zaváhání a při lovení "kořisti" rozhoduje správné načasování. I proto někteří vstávají už dlouho před otevřením prodejny, desítky minut postávají v zimě a vyčkávají. A jakmile se otevřou dveře, šílenství vypukne.

Tento týden se přesně takový pohled nabídl prodavačkám hned ve dvou hlavních řetězcích. V Penny Marketu klesla na jediný den cena másla na 39,90 korun. Někde ale zmizelo máslo už do půl hodiny od otevření prodejny.

Související obsah

"Jedna paní litovala, že si nevystála frontu, která se vytvořila už před otevřením obchodu a že si ještě na chvíli odskočila," popsala třeba atmosféru v Praze portálu Aktuálně.cz paní Kopáčová. A v pátek přišla další zpráva - tentokrát z Lidlu.

"S platností od soboty 4. listopadu snižujeme ve všech prodejnách Lidl cenu másla pod privátní značkou Pilos o 12 korun ze současných 56,90 na 44,90 korun. Cenu másla ostatních značek snižujeme o deset korun z dosavadních 59,90 nově na 49,90 korun," oznámila mluvčí řetězce Zuzana Holá s tím, že půjde o trvalé snížení cen.

A podle předpokladů se okamžitě zákazníci začali hrozit návalu. "Už to vidím, hodina před otvíračkou kilometrová fronta důchodců před obchodem," trefoval se do zákazníků Standa. "To půjde o život, chtělo by to anti-konfliktní team," přidal se Aleš. "A já myslela že si zítra v klidu nakoupím... to zase bude u regálů veselo," okomentovala plánovanou akci Simona.

Související obsah

Ministerstvo zemědělství se snaží Čechy uklidnit tím, že ceny másla postupně klesají a mohly by spadnou právě na 40 korun. Ve kterých prodejnách už za tuto cenu kostky másla prodávají, se dočtete zde.

 

O máslo se lidé rvali i v září. Více zde:

lud, TN.cz

K tématu Máslo

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz