Slovensko

Batoh s miliony se vrátil majiteli. Nálezce odměnu nedostal

Případ pohozeného batohu s 300 tisíci eury, který našel pracovník benzinové pumpy v polovině letních prázdnin u obce Štrba, má překvapivý konec. Batoh i s obsahem patřil bývalému řediteli slovenských železnic Štefanovi Hlinkovi. Policie začala peníze prošetřovat. Dosud však neprokázala, že by peníze pocházely z nelegální činnosti. Přesto se mladík, který batoh s hotovostí našel, nálezného prozatím nedočkal.

Policie pracovala s verzí, že by suma mohla být provizí za převody peněz, které Hlinka ve funkci podepsal. V této věci však nebylo zahájeno trestní stíhání. Policie může majetek držet podle zákona tři měsíce a tato lhůta již vypršela. Policie tedy vrátila peníze Hlinkovi.

Hlinka tvrdí, že peníze našel v domě po své matce. Případem se zabývali kriminalisté z Popradu. Kriminalisté případ neuzavřeli, ale stále jej prošetřují. Hlinka stále pracuje jako pracovník železnic, ovšem již ne ve vedení.

Související obsah

Batoh s penězi našel zaměstnanec benzinové pumpy poblíž obce Štrba v polovině léta. Upozornil na něj policii. K batohu se po chvíli přihlásil sám Hlinka, který jej na pumpě zapomněl.

Brigádník, který batoh našel, se těšil, že ho za nález čeká odměna. Vzhledem k tomu, že se peníze však staly předmětem vyšetřování, odměny za nález se nedočkal. Pokud policie případ uzavře, šance na nálezné se mu znovu otevře.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz