Domácí

Dobrá zpráva! Máslo už dražší nebude. Někde i zlevnili. PŘEHLED

Dobrá zpráva! Máslo už dražší nebude. Někde i zlevnili. PŘEHLED
Zdroj: TN.cz

Ceny másla mohou do Vánoc ještě klesnout. Evropský trh již netrpí nedostatkem smetany a máslo by proto dále zdražovat nemělo. Některé řetězce jej již dokonce zlevnily. V současné době ceny másla nepřesahují 60 korun a někde klesly na 45.

"V tuto chvíli není důvod k tomu, aby se ceny másla dále navyšovaly. Cena smetany se na evropském trhu stabilizovala, takže k navyšování cen určitě není důvod," uvedla mluvčí české potravinářské komory Dana Večeřová.

K případnému poklesu cen másla dále doplnila, že snižování je nyní čistě na obchodních řetězcích. Některým z nich se již ceny másla podařilo snížit.

"V těchto dnech se nám podařilo vyjednat s dodavateli másla nové obchodní podmínky. Díky nim tak můžeme vyjít vstříc všem našim zákazníkům a s platností od soboty 4. listopadu snižujeme ve všech prodejnách Lidl cenu másla pod privátní značkou Pilos o 12 Kč ze současných 56,90 na 44,90 Kč. Cenu másla ostatních značek snižujeme o 10 Kč z dosavadních 59,90 nově na 49,90 Kč," uvedla mluvčí řetězce Lidl Zuzana Holá.

"Pokud pro nás ceny zlevní dodavatel, tak to samozřejmě zohledníme, ale v tuto chvíli nemohu přesně říci, o kolik korun a kdy by máslo mohlo zlevnit. Jediné, co mohu potvrdit je, že do konce roku jeho ceny určitě nestoupnou," potvrdila mluvčí řetězce Billa Dana Bratánková.

Zvýšení ceny másla ovlivnilo i počet zákazníků. "Například na Slovensku, kde máslo rovněž podražilo, ceny kupující příliš neodradily a stále jej kupuje 9 z 10 domácností. V Čechách je situace podobná, avšak zvýšení ceny mělo o trochu větší vliv na pokles kupujících," popsala vývoj nákupu másla Andrea Patočková, mluvčí společnosti GfK, která se zabývá průzkumem trhu.

Související obsah

V jaké cenové hladině se máslo bude pohybovat v příštím roce nelze v tuto chvíli určit. Podle Večeřové totiž nelze předvídat vývoj cen mléčných výrobků na evropské trhu. Do konce roku se však zdražování obávat nemusíme.

kik, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz