Observatoř

VIDEO: Meteorologové vypustili balon se sondou do oblak

Observatoř Českého hydrometeorologického ústavu Praha-Libuš oslavuje 50 let činnosti. Při této příležitosti umožní shlédnutí startu meteorologického balonu se sondou z bezprostřední blízkosti, který vám přinášíme v přímém přenosu.

Observatoř Českého hydrometeorologického ústavu Praha-Libuš slaví 50. výročí. U této příležitosti observatoř připravila tiskovou konferenci, na které médiím zpřístupní jednotlivá pracoviště. V rámci prohlídky umožňuje shlédnutí startu meteorologického balonu se sondou z bezprostřední blízkosti. A portál TN.cz vám tento start sondy přináší v přímém přenosu.

"V roce 1967 byla na rozhraní Kamýka, Libuše a Modřan přemístěna z ruzyňského letiště aerologická stanice. Pravidelně vypouštěné balony se sondami pro výšková měření atmosféry totiž kolidovaly s rostoucím leteckým provozem. V prvních letech činnosti observatoře byl instalován meteorologický radar, byl zahájen příjem dat z meteorologických družic a začala pozemní meteorologická měření a pozorování. Později byly vybudovány chemické laboratoře pro sledování kvality ovzduší, kalibrační laboratoře pro zajištění kvality měření a specializované pracoviště pro sledování jakosti povrchových vod," uvedl tiskový mluvčí ČHMÚ Petr Dvořák.
 

zuc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz