Mladý muž

Mladík (19) chtěl být za hrdinu, teď mu hrozí až osm let ve vězení

Mladík (19) chtěl být za hrdinu, teď mu hrozí až osm let ve vězení
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Snaha být v očích sousedů za hrdinu dostala do problémů devatenáctiletého mladíka z Hodonína. V noci na neděli zapálil ve sklepě papírovou tašku a šel sousedy zachránit před požárem, ten se ve sklepě ale pořádně rozhořel a mladíkovi teď za jeho kousek hrozí tři až osm let ve vězení.

Hořet ve sklepě hodonínského činžáku začalo v neděli krátce po půl jedné. Hasiči nasadili vysokotlaký vodní proud a přetlakovou ventilaci.

"Odvětráváme prostor schodiště, nasadili jsme termokameru a ochlazujeme místo vzniku požáru," uvedli jihomoravští hasiči na svých stránkách. Požár se podařilo uhasit po půl druhé ráno.

Alespoň na pár chvil se hrdinou stal devatenáctiletý mladík. Ten poté, co požár ve sklepě vypukl, běžel do patra a bouchal na obyvatele domu s tím, že hoří a on je jde zachránit. "Zřejmě chtěl být za hrdinu, ale nedomyslel důsledky," uvedl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Byl to totiž právě mladík, kdo požár založil. Ve sklepě zapálil papírovou tašku. "Od hořící tašky vzňaly další věci, které tam byly volně odloženy a požár se následně rozhořel po sklepních prostorách. Požár poškodil polystyrenové zateplení stropu, izolaci potrubí vody, plynu, televizního signálu a internetového připojení," řekl policejní mluvčí.

Související obsah

Policisté při výslechu mladíka "taktickými otázkami" nakonec ze žháře dostali přiznání. Teď je podezřelý, že se dopustil trestného činu obecného ohrožení. Hasiči vyčíslili škodu na 70 tisíc korun, mladíkovi za to hrozí 3 až 8 let ve vězení.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz