Jiří Drahoš

Drahoš vyrazil do rodného města, Zeman se chystá na duel

Už příští sobotu budeme znát jméno nového prezidenta republiky. Štáby obou kandidátů, Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, hned po ukončení prvního kola voleb naplno spustily horkou fázi prezidentské kampaně. Zároveň by se měli utkat i v televizních debatách.

Miloš Zeman sazí hlavně na slovní duely se svým protikandidátem, Jiří Drahoš kromě toho i na setkání s občany. V úterý vyrazil do Moravskoslezského kraje.

"Pan profesor byl dnes v Ostravě, z Ostravy odjel do svého rodného Jablunkova, v Jablunkově měl setkání s občany," řekla TV Nova jeho mluvčí Kateřina Procházková. Kvůli sněhové kalamitě dorazil Drahoš na setkání s občany do Jablunkova pozdě.

Poté se přesunul do Třince na hokejový zápas. Setkání s lidmi mezi jednotlivými koly voleb byla Drahošova priorita, kontaktní kampaň vede od počátku. S náštěvami plánuje pokračovat až do posledního dne, kdy kampaň může vést.

Současná hlava státu zvolila jinou taktiku. Podle svého mluvčího se Miloš Zeman na žádnou cestu do regionů nechystá.

"Pan prezident se bude zcela soustředit na názorové televizní duely s Jiřím Drahošem. V tuto chvíli žádnou krajskou cestu neplánujeme, strategie pana prezidenta je vést názorovou kampaň, názorově se střetnout se svým protikandidátem. Lidé mají právo znát názory obou kandidátů a vidět duel obou kandidátů, aby si mohli pečlivě vybrat, komu dají přednost," řekl TV Nova mluvčí Kanceláře prezidenta Jiří Ovčáček.

TV Nova odvysílá předvolební prezidentskou debatu v neděli 21. ledna od 20:00. Pozváni byli oba kandidáti na post prezidenta ČR Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme.
 

vbo, Jakub Pacner, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz