Tereza H.

Tereza promluvila o podmínkách ve vazbě! Dostala užitečný dárek

Tereza promluvila o podmínkách ve vazbě! Dostala užitečný dárek
Zdroj: facebook

Se zadrženou Terezou H. se sešel v Láhauru konzul. Češka je prý v dobrém stavu a převzala od konzulátu dárek.

Zástupce české ambasády se v Pákistánu sešel s Terezou H., kterou zadrželi celníci na letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu. Češka, které podle tamních zákonů hrozí za pašování i trest smrti, je podle slov honorárního konzula v dobrém stavu. Dobrý fyzický strav Terezy potvrdil i její advokát.

"Na podmínky ve vězení si nestěžovala. Převzala balíček základních potřeb, který jí poskládali zaměstnanci konzulátu," popsala setkání Irena Valentová, mluvčí ministerstva zahraničí. Tereza požádala Česko o pomoc až po delší době. Svolení ke konzulární návštěvě dala přes svého advokáta. "I nadále je naše ambasáda v Islamabádu v kontaktu s jejím právním zástupcem a její rodinou," dodala Valentová.

Související obsah

Češka z Uherského Hradiště byla na letišti v Láhauru zatčena předminulý týden těsně před nástupem do letadla. Celníci vzápětí v jejím kufru objevili asi devět kilo heroinu. Tereza nejprve tvrdila, že o drogách neví, že veze jen dárky, později se ale přiznala a začala vypovídat. Na základě jejích informací později proběhlo několik razií.

O velkou drogovou kauzu se přetahovaly tří instituce - celníci, letištní bezpečnostní síly a protidrogová centrála. Nakonec se však dohodly na spolupráci a vznikl vyšetřovací tým, který bude Češku vyslýchat a vyšetřovat. Součástí týmu navíc je i pracovník místní rozvědky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Cestující v letadle zůstali v šoku! Pro pilota si přišla policie až do kokpitu. Jak mohl TOHLE udělat?!

Sdílela na facebooku FOTO s kamarádkou. Kvůli selfie skončila na 7 let ve vězení!
 

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz