Tereza H.

Policie překazila Terezin soud! Soudce však o její vazbě rozhodl

Policie překazila Terezin soud! Soudce však o její vazbě rozhodl
Zdroj: YouTube.com

Soudnímu líčení s pašeračkou Terezou zabránila stávka policistů. Soudce však rozhodl o prodloužení její vazby na základě dokumentů, které předložili celníci.

Rvačka dvou studentských skupin před Punjab univerzitou měla dopad i na zadrženou Terezu H. Ve středu měla stanout před soudem ohledně prodloužení její vazby. Češka je nyní v pákistánské vazbě kvůli pašování téměř devíti kilogramů heroinu.

Vazba byla zadržené Češce prodloužena, i když u soudu nebyla. "Rozhodnutí soudce padlo na základě předložených dokumentů od celníků," řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Při incidentu před místní univerzitou bylo zraněno několik policistů. Jejich napadení vyvolalo rozhořčení mezi kolegy, kteří kvůli tomu protestovali a bránili soudním líčení.

Tereza se postaví před soudce až 30. ledna, kdy se bude opět jednat ohledně prodloužení její vazby.

Související obsah

Vazbu soud prodloužil i muži jménem Shoaib z pákistánského města Gujranwala, který je považován za jejího komplice. Jeho vazba byla prodloužena o dva týdny.
 


Terezino soudní líčení bylo odročeno na 30. ledna. Web Daily Pakistan upozornil, že člověk, který je shledán vinným kvůli pašování více než 10 kilogramů drogy, je odsouzen k trestu smrti, nebo doživotnímu vězení. Pokud někdo pašuje méně, ale více než 250 gramů, nemůže být propuštěn na kauci.

Pákistánské úřady už se o Terezu H. neperou, tvoří společný vyšetřovací tým

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz