Tereza H.

Tereza H. měla několik kompliců. Známe detaily jejich spolupráce!

Za drogovým gangem, do kterého se zapletla pašeračka Tereza H., stojí několik lidí. Vyšetřovatelé postupně odhalují jejich jména a vyplouvají na povrch bližší informace ohledně událostí, které předcházely jejímu zatčení.

Pro Terezu byl velmi důležitý muž jménem Tariq, o kterém se zároveň mluví jako o Khalidovi. O tomto muži podle kamarádky Simony Tereza mluvila jako o svém "šéfovi". Tariq je podle webu Daily Pakistan smíšeného původu - Pákistánec a Angličan.

Má jít o jednoho z hlavních členů gangu, který vše řídil z Anglie. I na zveřejněném videu z výslechu mluví o muži z Anglie. "Možná mám jeho fotku v mobilu, jak tam sedí," řekla krátce po svém zatčení. Tariq údajně Terezu poslal do Pákistánu.

Dalším Tereziným komplicem je Pákistánec jménem Shoaib, který je z města Gujranwala. Shoaiba měl kontaktovat jeho starší bratr na žádost Tariqa.

Shoaib na žádost Tariqa Terezu ubytoval a také zorganizoval focení, kterého se měla Češka účastnit. Shoaiba pákistánská policie zadržela díky výpovědi Terezy. Dopadla ho při razii v Láhauru.

Shoaib je nyní ve vazbě, která mu byla ve středu o dva týdny prodloužena. Zadržený Pákistánec měl prý u výslechu vyšetřovatelům podlehnout a udat svého kumpána Aftaba, který měl také pomáhat s pašováním drog.

Související obsah

Média spekulují o tom, že focení bylo od začátku pouze zástěrkou pro obchod s drogami. Shoaiba podle celní správy obchodoval s nemovitostmi.

K výslechu byl předvolán i řidič, který Česku odvážel na letiště. Vyšetřovatelé také prověřují záběry z bezpečnostních kamer z letiště, aby získali více informací. Podle webu Daily Pakistan stále pátrají po komplici, který dal na letišti drogy do kufru Češky.
 

Jednadvacetiletou Češku v Láhauru zadrželi celníci údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek (AFN) cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz