Elton John

Zpěvák Elton John končí kariéru, spekulují ve Velké Británii

Zpěvák Elton John končí kariéru, spekulují ve Velké Británii
Zdroj: Profimedia

Britský deník Daily Mirror přinesl zprávu o konci kariéry hudebníka Eltona Johna. Údajně se rozloučí svou poslední koncertní šňůrou. Spekulace vyvolala tisková konference, kterou Elton John svolal na středeční podvečer. Před jejím začátkem odmítají jeho zástupci informaci potvrdit. Sám sedmdesátiletý hudebník předesílá, že oznámí zásadní rozhodnutí o své budoucí kariéře.

V posledních letech bojoval populární zpěvák se zdravotními problémy a byl nucen zrušit několik koncertů. Naposledy se v loňském roce potýkal se zákeřnou bakteriální infekcí, která jej dostala až na jednotku intenzivní péče.

Přesto stihl odehrát 87 koncertů na třech kontinentech. Podle britského The Sun již před časem přiznal, že v dohledné době nastane čas skončit s hudební kariérou a věnovat se rodině. S manželem Davidem Furnishem má syny Elijaha a Zacharyho.

 

Zpěvák, klavírista a skladatel, původním jménem Reginald Kenneth Dwigh, koncertuje již téměř padesát let. Poprvé se zúčastnil turné v roce 1970 v klubu Troubadour v LA. Během své kariéry prodal více než 300 milionů desek. V historii Amerických hitparád drží třetí příčku, úspěšnější byli jen Elvis Presley a Beatles. V roce 2001 obdržel cenu Grammy Legend. Se svými nesčetnými úspěchy se zpěvák chlubí na svém webu.

sih, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Elton John

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz