Domácí

Muži si odnesli z obchodu máslo za tisíce. Hrozí jim dva roky vězení

Ani téměř půl roku potom, co výrazně zdražilo máslo, neustává zájem zlodějů o tuto potravinu. A to i přesto, že cena spadla z 60 korun pod hranici 40. Na Ústecku teď policie zadržela dva mladé muže, kteří v obchodě ukradli desítky balení másla v hodnotě přes 7 tisíc korun.

Dva mladé muže ve věku 24 a 29 let zadrželi ústečtí kriminalisté. Z obchodu v Ústí nad Labem ukradli 40 lahví trvdého alkoholu. Při prohledávání batohu u nich policisté našli ale ještě další ukradené zboží.

O pár hodin dříve totiž v litvínovském supermarketu sebrali každý 40 kostek másla, dohromady tedy 80 kusů. A to i přesto, že je téměř půl roku po takzvané máslové krizi a ceny této potraviny pomalu klesají na dříve obvyklou úroveň.

Škodu, kterou způsobili, policie vyčíslila na 7 140 korun a to už není nic malého, při krádeži zboží v hodnotě přesahující 5 tisíc už jde o trestný čin.

Související obsah

Teď oběma zlodějům hrozí až dva roky vězení. Zajímavý je také způsob, jakým kostky másla z obchodu ukradli. Nacpali je do batohu a nepozorovaně prošli přes pokladny i přes ostrahu. Až v Ústí jim to s nákladem těžkých lahví tvrdého alkoholu neprošlo a ostraha si všimla, že mají v batohu víc než jen osobní věci.

kik, Martin Kočárek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz