Domácí

Zloděj si v Ostravě napěchoval batoh máslem. Neutekl daleko

Krádež másla se nevyplatila devětatřicetiletému zloději z Ostravy. V obchodě si jeho počínání všimla bezpečnostní služba, a ta okamžitě zavolala policii. Teď mu hrozí až tříletý trest.

Vše se odehrálo ve čtvrtek v podvečer. Zloděj zamířil do jedné z ostravských prodejen potravin. S batohem postupně prošel obchod, než došel k regálu s máslem.

Do batohu pak začal jednotlivé kostky másla schovávat. Podle policie jich měl ukrýt celkem třicet šest, dohromady stály víc jak dva tisíce korun.

Související obsah

Poté chtěl z prodejny nenápadně zmizet, prošel kolem pokladen, aniž by zaplatil. Myslel si, že s naplněným batohem proklouzne. Krádež ovšem neunikla pracovníkům ochranky. Ti muže zadrželi a přivolali policii. Ta zjistila, že zloděj už byl v minulosti za krádež trestaný. Pokud bude obviněn, může strávit tři roky za mřížemi.

Podobný případ se v Ostravě stal v polovině října. Máslo se tehdy vydala do obchodu krást žena. K úkrytu použila svou kabelku. Bez placení měla sebrat pět kusů másla v hodnotě za tři sta korun. I v tomto případě si krádeže všimla bezpečnostní agentura. Žena přitom byla nepodmíněně odsouzena, do vězení ale v té době ještě nenastoupila.

kik, Jan Socha, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz