Domácí

Šílenosti u prezidentské volby: Hlasoval Batman a Zrcadlový muž

Muži v kostýmu, polonahá žena a opilý komisař – druhé kolo se ve volebních místnostech neobešlo bez nevšedních situací.

Mirror Man, uznávaný umělec, přišel do volební místnosti Gymnázia Teplice v pátek večer. Představitelem Skleněného muže je Stanislav Műller, který pracuje převážně v zahraničí. Svou masku musel před členy komise na chvilku sundat, aby ho mohli identifikovat podle občanského průkazu.

Podobná situace nastala v Teplicích hned dvakrát. V sobotu přišel s maskou i další muž, tentokrát převlečený za Batmana. I on musel odhalit před volební komisí svou pravou tvář a předložit kvůli identifikaci občanský průkaz.

Další zajímavostí jsou některá místa, ve kterých mohli lidé volit. V Dlouhé Vsi u Rychnova nad Kněžnou volí lidé v sauně. U Přeštic na Plzeňsku lidé volí v objektu tesařské firmy. V Božtěšicích na Ústecku se voliči schází v buňce, která je součástí zbrojnice dobrovolných hasičů.

Související obsah

Volební komisaři připravili urnu ve volební místnosti v budově Městského úřadu v Přebuzi na Karlovarsku. Přebuz má 69 obyvatel a občané zde vhazují lístky do historické urny, která pamatuje první republiku.

Odhalená žena

V pátek protestovala polonahá aktivistka radikálního feministického hnutí Femen u českého velvyslanectví v Kyjevě. V ruce držela hůl a na těle měla nápis, který současného českého prezidenta Miloše Zemana označoval za "kulhavou příšeru. K incidentu se vyjádřil mluvčí Jiří Ovčáček. "Na fanynky protikandidáta nereaguji."

Problém s lístky

V Českých Budějovicích řešili problém s volebními lístky. V jednom z okrsků se totiž objevily ve volební místnosti lístky s kandidátem Pavlem Fisherem.

Podle neověřených informací nastal problém i v Plzni. V domově důchodců údajně komise radila, ať volí Drahoše. Policie záležitost ale nepotvrdila a údajně se jí nezabývá.

Opilý komisař

V Brně se opil člen volební komise. Muž prý chodil popíjet ven z místnosti, předsedkyně ho vykázala ještě před příjezdem hlídky. Než dorazila policie, muž byl pryč.

"Vracel se ve stále méně reprezentativním stavu. O mužově opilosti patrně nebylo pochyb, protože se nakonec předsedkyně rozhodla vykázat ho ještě před příjezdem hlídky," řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.
 

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz