Pošta

Pošťák léta nedoručoval zásilky! V garáži našli přes půl tuny dopisů

Italská policie našla v garáži jednoho z pošťáků přes půl tunu nedoručených dopisů. Adresáti se svých zásilek přesto dočkají, pošta je totiž chce i po letech doručit. Zaměstnanec dostal okamžitě výpověď a hrozí mu trestní stíhání.

Policisté italského města Vicenza odhalili čtyřicet plastových přepravek přeplněných nedoručenou korespondencí. Šlo o 573 kilogramů dopisů, účtů a bankovních výpisů. Listonoš totiž dlouhých osm let hromadil poštu ve své garáži místo toho, aby ji doručoval adresátům.

Svým činem pokořil pošťák veškeré rekordy. "Statisticky se jedná o největší zabavený nález nedoručené pošty v Itálii," informovala místní policie v oficiální zprávě.

Odhalení přispěli dobrovolníci z nedaleké obce Breganze, kteří upozornili na 25 poštovních bedýnek nalezených při vyklízení jiné garáže, kterou pošťák dříve používal. Přestože některé dopisy byly odeslány už před osmi lety, pošta slíbila, že veškerá korespondence bude doručena adresátům.

Motiv šestapadesátiletého zaměstnance zatím policie neodhalila - neví se tak, zda šlo o zlý úmysl, nebo jen lenost. Policie muže zatkla. "Zahájili jsme interní vyšetřování a trestní řízení proti zaměstnanci odpovědnému za podvodné jednání," sdělila v tiskové zprávě italská pošta.

Související obsah

Není to první selhání italské poštovní služby. Před pěti lety našla policie asi 400 kilogramů balíků, dopisů a také novin, které doma hromadil listonoš ze Sardinie.

Podobný případ řešila před několika lety i policie v New Yorku. Pošťák schovával přes 40 tisíc dopisů ve své pracovní skříňce a ve svém autě. Trestu se listonoš nakonec vyhnul.

Stejný problém měli v Jihlavě. Jedna z doručovatelek místo do schránek adresátů házela zásilky do kontejneru. Zřejmě ji nebavilo chodit od domu k domu. Česká pošta s ní rozvázala pracovní poměr.

Darja Stomatová/epa, TN.cz

K tématu Pošta

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz