Roman Čechmánek

Exhokejista Čechmánek znovu před soudem! Zneužil i kamarády

Ve Zlíně dnes pokračuje soud s olympijským vítězem z Nagana - bývalým hokejovým brankářem Romanem Čechmánkem. Podle obžaloby mu za milionové podvody hrozí až 10leté vězení. U soudu dnes vypovídali někteří z podvedených - mimo jiné i bývalé hvězdy českého hokeje.

Roman Čechmánek je před soudem kvůli patnácti milionům, které podle obžaloby nesplácel hlavně svým dodavatelům. Ve velkém se totiž pustil do investic a stavěl třeba pension na chorvatském ostrově Brač, bytový dům v Holešově, nebo pivovar ve Zlíně.

U soudu se dnes objevili jeho někdejší reprezentační kolegové, vřelé setkání to ale nebylo. Vypovídal třeba někdejší trojnásobný mistr světa Petr Čajánek. Ten Čechmánkovi půjčil sedm milionů korun.

Jenomže peníze skončily u někdejšího zlínského advokáta Milana Holomka, jehož soudy poslaly před časem do vězení na devět let. Využil prestiže, kterou na Zlínsku měl. Sliboval nadstandardní zúročení peněz. Ty už ale nikdo neviděl, zhruba čtvrt miliardy zmizelo neznámo kam.

Související obsah

Dalším, kdo Čechmánkovi půjčil, byl další hokejový mistr světa Miroslav Blaťák. "Určitě jsem přišel o své peníze, takže nemůžu říct, že bych si jako podvedený nepřišel," řekl Blaťák.

Čechmánek ale vinu odmítá. Tvrdí, že ho zničila podaná insolvence na něj, která mu znemožnila vyrovnat jeho závazky.

mom/Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz