Myši

Podívejte na tu hrůzu! Inspektoři zavřeli v lednu 14 podniků. FOTO

Podívejte na tu hrůzu! Inspektoři zavřeli v lednu 14 podniků. FOTO
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Kontroloři mají od nového roku opět plné ruce práce s podniky, které nedodržují základní pravidla hygieny. Jen v lednu jich uzavřeli 14 a to kvůli plísni, nepořádku i myším a jejich trusu.

Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nezahálí. Jen za první měsíc letošního roku uzavřeli 14 provozoven - a to od výroben, přes maloobchody po restaurace.

Vedle prohřešků jako jsou nepořádek, špína nebo výskyt plísní, se ukázali být v zimních měsících velkým problémem hlodavci. Potíže s nimi měla většina podniků - někde se vyskytoval trus, jinde dokonce mrtvá těla myší.

Pokud kontroloři zjistí, že provozovna nesplňuje hygienické podmínky, mohou ji na místě zavřít, a to buď celou, nebo pouze nevyhovující prostory. Zároveň provozovateli nařídí, aby zjištěné nedostatky odstranil.

Související obsah

To se prodejcům a provozním většinou podaří během několika málo dnů. "Při opakované kontrole inspektoři posoudí, jestli provozovatel uvedl podnik do souladu s požadavky zákona a až poté zákaz uvolní a zároveň zahájí správní řízení o uložení pokuty," sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz