Založení

Chůva založila oheň, aby byla za hrdinku. Selhala a zemřeli 4 lidé

Chůva založila oheň, aby byla za hrdinku. Selhala a zemřeli 4 lidé
Zdroj: Profimedia

Trest smrti si u soudu vyslechla čtyřiatřicetiletá chůva, která díky vlastní hlouposti způsobila smrt matky a jejích třech dětí. Pečovatelka se totiž chtěla stát "hrdinkou", a tak schválně podpálila byt svých zaměstnavatelů. Oheň se ovšem vymkl kontrole.

Čínská chůva se tímto šíleným plánem chtěla dostat k penězům. Topila se totiž v dluzích z hazardu, které potřebovala zaplatit. A tak ji napadlo, že podpálí byt, následně ho uhasí a pak vděčné obyvatele "zkasíruje".

Jenže plameny se vymkly kontrole a v ohnivém infernu zahynula matka a její tři děti ve věku šest až jedenáct let, píše britský Daily Mail. Vše se odehrálo loni v červnu ve městě Hangzhou na východě Číny.

Požár přežil jen otec dětí a to jen díky tomu, že byl zrovna na služební cestě. Chůva byt podpálila krátce potom, co za jedinou noc prohrála při internetových sázkách asi dvě tisíc korun. Na hazardu byla prý závislá už delší dobu a měla hromadu dluhů.


Související obsah


Rodinu navíc žhářka podle soudu ještě před založením požáru okrádala, z bytu odnesla mimojiné luxusní hodinky či šperky. Verdikt padl ve čtvrtek a chůva si vyslechla rozsudek smrti. Zatím není jasné, zda se žena odvolá, datum popravy také zatím nebylo stanoveno.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz