Posmrtný život

Posmrtný život existuje. Geny fungují dál, tvrdí vědci a mají důkaz

Posmrtný život existuje. Geny fungují dál, tvrdí vědci a mají důkaz
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Život po smrti existuje. S tímto převratným tvrzením přišel mezinárodní tým vědců, který zkoumal fungování buněk po smrti organismu. Podle jejich výzkumu v buňkách stále probíhají procesy přepisu genetických informací. Některé geny dokonce po smrti jednotlivce zvyšují svou aktivitu.

Vědci z Barcelony pracovali se vzorky tkání a orgánů, které byly z lidských těl vyjmuty krátce po smrti. Jejich výzkum dokazuje, že geny v DNA stále pracují i po smrti jedince.

Porozumění činnosti genů dává vědcům perfektní přehled o tom, jak pracuje každá buňka, tkáň i celý orgán při nemoci, ale i během normálního stavu.

Související obsah


"Existuje určitá reakce buněk na smrt jednotlivce. Viděli jsme některé geny, které se poté aktivovaly. To znamená, že po smrti je v buňkách stále aktivita na úrovni transkripce," vysvětloval BBC vedoucí výzkumu Roderic Guigó.

Transkripce je proces v buňkách, při kterém se genetická informace přepisuje z řetězce DNA do RNA. Tento proces probíhá u všech živých organismů, včetně virů a bakterií.

Související obsah

Proč k této posmrtné aktivitě v buňkách dochází, však vědci zatím netuší. Profesor Guigó má své vysvětlení. "Hádám, že k tomu dochází z důvodu zastavení toku krve a hlavní změnou je tak hypoxie – nedostatek kyslíku. Ale nemám pro to žádný důkaz,“ dodal.

Hlavním nedostatkem výzkumu však zůstává, že vědci pracovali pouze se vzorky odebranými z těla maximálně 24 hodin po smrti. Aby se výsledky výzkumu mohly využít v praxi, tak bude nutné hlubší poznání těchto procesů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zdrcená matka neustále psala SMS zemřelému synovi. Po několika týdnech přišla mrazivá odpověď!

Lékař říká, že během kómatu zažil posmrtný život! Takhle to prý vypadalo...

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz