Zimní speciál

V Pasekách můžete pilovat oblouky mezi malebnými domky

Ani krkonošské Paseky nad Jizerou letos na sněhu nestrádají. Že rodinnému areálu zima přeje, se projevuje i na provozu postranní dlouhé Prdecké magistrály nebo funkčním snowparkem. Zatímco prostřední část střediska se pěkně červená, postranní sjezdovky jsou značené modře a areál se hodí pro začátečníky i pokročilé.

V Pasekách začínáme na kotvovém vleku a sjezdovce "Víťova", která na svém začátku nabídne typické krkonošské panorama, následně vás proplete průsmykem mezi malebnými chaloupkami a v druhé polovině trati vybízí svým sportovním sklonem k poctivému naklápěný hran.

Zdroj: oficiální zdroj

Nejrychlejší sjezdovkou Pasek je červená "Jindrovka I." v části zvané "Pizár", která je obsluhovaná sedačkovou lanovkou. Jindrovka I. sice v Pasekách patří k těm kratším, nicméně její příjemně prudký spád a dostatečná přehlednost z ní dělají patřičnou sportovní záležitost.

Zdroj: oficiální zdroj

Sedačkou se v Pasekách můžete vyvézt i na modrou sjezdovku "Turistickou", jejíž horní pasáž je tvořená traverzem doplněným o umělé terénní vlny, dolní část představuje pěkně širokou modrou pláň, vhodnou na první oblouky, nicméně zkušenější tu bez obav vystřihnou i carvový oblouk.

Zdroj: oficiální zdroj

Příznivé sněhové podmínky se odrážejí i v provozu většiny tratí, včetně nejodlehlejších postranních, která se v dlouhé modré nudli klikatí jako sjezdovka pro výletníky. Horní pasáž je hodně mírná, v druhé polovině trať o něco zrychlí a v tempu vás doveze až k nástupní stanici vleku.

Zdroj: oficiální zdroj

O příznivosti podmínek vypovídá i fungující snowpark nalevo od kotvového vleku, který nabízí několik středně velkých skoků a pár překážek, okolo kterých řádili i menší děti.

Zdroj: oficiální zdroj

Pro začínající lyžaře se nabízí Kubíkův dětský park nad horním parkovištěm na Pizáru. Zahrnuje pojízdný pás a dva středně dlouhé dětské slalomy, z nichž v jednom je potřeba podjíždět branky. Novým projektem je tu lyžařská škola Pizár, která má speciální výukové programy pro úplně začátečníky, ale i pro pokročilé lyžaře, kteří chtějí zlepšit techniku.

Zdroj: oficiální zdroj

Šikovnější nebo pokročilejší děti vezměte v Pasekách na sjezdovku č.10 "Johanka", která je obsluhovaná pomou a její sklon je přívětivý pro první oblouky.

Zdroj: oficiální zdroj

Co se týká občerstvení v Pasekách, můžete vybírat mezi bufetem Oáza, občerstvením U Šotka, kioskem u vleku nebo restuarcí Hermína, jejíž interiér zaujme předevím starými cedulemi z dob socialismu, což má samozřejmě působit jako recese. V jídelním lístku tu najdete tradiční českou kuchyni jako jsou například plněné bramborové knedlíky, krkovička nebo svíčková. Ceny jídel se pohybují kolem 100 Kč.

Zdroj: oficiální zdroj

Zázemí v Pasekách jsou na dvou místech, respektive u spodního i horního parkoviště, kde nechybí toalety, pokladny a bufety. U dolního parkoviště najdete i půjčovnu a servis lyží, kde si můžete zapůjčit kompletní lyžařskou i snowboardovou výbavu – od lyží, přes přezkáče až po helmy. Součástí půjčovny je i servis, kde vám mohou seřídit, namazat či nabrousit lyže. Lyže si na celý den můžete půjčit od 170 Kč.

Zdroj: oficiální zdroj

Paseky sice nepatří k největším českým střediskům, nabízejí ale přes 10 kilometrů sjezdovek. Na horské atmosféře tu přidávají malebné dřevěné chaloupky, čímž středisko působí útulně, a tak se solidní návštěvnosti není co divit. Nevýhodou je jihovýchodní orientace svahů, díky čemuž na tratě svítí sluníčko celý den, takže sněhová pokrývka na jaře mizí rychleji.

Zdroj: oficiální zdroj

Paseky v kostce:


Vzdálenost z Prahy: 1 h 38 min
Celodenní skipas dospělí: 450 Kč
Celodenní skipas děti (4-13 let): 320 Kč
Provozní doba lanovky: 8:00 – 16:00
Webové stránky: www.skipaseky.cz
Parkování: dolní i horní parkoviště zdarma

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz