Česká Lípa

Mrzne, až kachny přimrzají k ledu. Žena nechala syna napospas zimě

Venku je taková zima, že zvířata přimrzají k ledu. A právě kvůli krutým mrazům jde nyní o život i muži z České Kamenice. Toho matka vyhodila na ulici v době, kdy měl mít naprostý klid. Hrozila mu totiž amputace nohou. Policie po muži (42) pátrá už týden.

O síle mrazu se přesvědčili dobrovolní hasiči ze Železného Brodu. Ze zamrzlé hladiny řeky Jizery tam museli vysekávat dvě kachny pižmové, kterým led sevřel nohy tak pevně, že nebyly schopné pohybu. Bez pomoci lidí by umrzly.

"Prakticky se museli dostat na led ke kačenám, které byly přimrzlé k ledu. Pak se tam pomocí žebříku dostali a za použití vlažné vody a odsekáním kačen se je podařilo uvolnit tak, že nakonec odešly po svých, což byl smysl celé záchrany," sdělil tamní starosta František Lufínek.

Zdroj: Policie

A o život jde v těchto mrazech podle policistů i Zdeňku Neprašovi z České Kamenice. Lidé ho našli na ulici s omrzlinami a musel být hospitalizovaný v českolipské nemocnici. Tam ho ošetřili a předali do domácí péče jeho matky s tím, že na ulici, kde muž žije, by mohlo dojít k otravě a muži hrozí i amputace nohou. Mělo jít jen o krátkodobý pobyt, než si muže převezme do péče farní charita. Jenomže matka podle policie muže vyhodila na ulici.

"Po bezdomovci pátráme už osmým dnem. Kvůli neléčeným omrzlinám je přímo ohrožený na životě. Veškeré informace přijmeme na lince 158," sdělila mluvčí policie Ivana Baláková.

 

Související obsah

Mrazy svírají Česko celý týden. I noc na čtvrtek byla velmi chladná. Tradičně nejchladněji bylo v osadě Jizerka, kde meteorologové naměřili před pátou hodinou ráno -24 °C. Velký mráz panoval i ve městech. Třeba v Liberci bylo po ránu kolem -15 °C a to způsobovalo tradiční problémy řidičům.

Ivan Berka/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz