Tereza H.

V Pákistánu začal soud s Terezou H. Konečně rozhodne, zda je vinná

V Pákistánu začal soud s Terezou H. Konečně rozhodne, zda je vinná
Zdroj: YouTube.com

V Pákistánu začal soud s pašeračkou Terezou H. Tu v lednu zadrželi na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Od té doby je v místním vězení.

Soud bude teď rozhodovat o tom, zda se mladá Češka dopustila trestného činu. Proces začal ve čtvrtek, kdy byly soudci předloženy závěry vyšetřování. Poté bylo jednání odročeno. Informují o tom České noviny.

Pokračovat by mělo v následujících dnech. V sobotu by s největší pravděpodobností mělo bát přečteno obvinění. Soudu se zúčastnila také zástupkyně českého velvyslance.

Tereza H. i nadále zůstává ve věznici v Láhauru, celu momentálně sdílí jen s jednou ženou. Její stav je prý relativně dobrý.

Související obsah

Češku Terezu H. zadrželi celníci 10. ledna na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru. Podařilo se jí projít přes dvě kontrolní stanoviště, pak ale v jejím kufru našli devět kilo heroinu. Za pašování drog hrozí v Pákistánu velmi vysoké tresty, včetně trestu smrti. Ten se ale zpravidla vůči cizincům neuplatňuje. 

Reportáž o české pašeračce z Televizních novin:

Tereza nebyla v Pákistánu poprvé. Při své poslední cestě se chtěla dostat z Abú Dhabí do irského Dublinu. Mluví se také o tom, že si přivydělávala jako společnice ve Švýcarsku. Všechno o Tereze H. si přečtěte TADY.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tereza H.

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz