Petr Kramný

Ústavní soud konečně rozhodl o Kramného stížnosti! Půjde domů?

Ústavní soud konečně rozhodl o Kramného stížnosti! Půjde domů?
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Naděje Petra Kramného na to, že by se v nejbližší době dostal z vězení, je pryč. Ústavní soud totiž smetl ze stolu jeho stížnost, že v kauze došlo k pochybení. Kramného obhájkyně Jana Rejžková teď bude žádat o obnovu procesu.

Petr Kramný, kterého soud za vraždu manželky a dcery poslal na 28 let za mříže, zkouší všechny možnosti, jak přísný trest zvrátit. Se stížností se proto obrátil na Ústavní soud, který měl prověřit, zda v jeho kauze nedošlo k pochybení. Pokud by totiž k takovému závěru došel, mohl se Kramný dostat z vězení a čekat na nový proces na svobodě, případně ve vazbě.

Jenže to se nestalo. "Bez věcného projednání formálně Ústavní soud ČR stížnost Petra Kramného odmítl," informoval Spolek Šalamoun, který se snaží dokázat Kramného nevinu. Usnesení soud vydal 20. února.

"Ústavní soud se nezabýval novými znaleckými posudky, které díky bránění spravedlnosti, dle našeho názoru, mohly vzniknout až po rozhodnutí obecných soudů. Tudíž je otevřena cesta podnětu k obnově řízení, která proběhne u Krajského soudu v Ostravě," vysvětlil místopředseda Spolku.

Související obsah

Obhájkyně Jana Rejžková má k dispozici tři nové znalecké posudky od pěti renomovaných odborníků, které podle ní do případu vnáší zcela nové světlo. "Zásadně zpochybňují
skutkový stav celé věci, tedy že příčinou smrti Moniky a Kláry Kramných dne 30. 7. 2013 byla vražda elektrickým proudem,“ dodává Šalamoun.

Rejžková nyní podá podnět na obnovu řízení. Jednání o něm by mělo být veřejné a rozhodovat bude Krajský soud v Ostravě.

O případu Petra Kramného už jednali i poslanci:

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz