Zlato

V Rusku z nebe pršely zlaté cihly a drahokamy, pokryly ranvej!

Nefalšovaný zlatý déšť zažilo letiště v ruském Jakutsku. Kvůli závadě se tu totiž otevřel poklop v nákladním prostoru nákladního letadla a ze stroje se začaly sypat tuny zlatých cihel a také drahokamy.

Cenné kovy a kameny se z letadla začaly sypat v momentě, kdy stroj vzlétával. Jak uvádí portál rt.com, šlo o zlato a drahokamy v hodnotě několika milionů dolarů.

Ranvej v metropoli na Dálném východě tak pokryly balíčky plné zlata a drahých kamenů. Cenný náklad se neplánovaně vysypal z letadla An-12 letecké společnosti Nimbus Airlines.

Odtržený poklop se zřítil na místní prodejnu automobilů, naštěstí ale nikoho nezranil. Nehodu potvrdila i vyšetřovací komise, která uvedla, že letoun přepravoval devět tun nákladu.


Související obsah


Letadlo po ztrátě poklopu přistálo v pořádku na jiném letišti. Podle agentury TASS se z letadla vysypalo nejméně 172 zlatých cihel vážících skoro tři a půl tuny. Tolik se jich totiž po "dešti" na zemi našlo.


Náklad není v regionu nijak zvlášť výjimečný, oblast je totiž proslulá svými zlatými doly a šperkařskými dílnami, kde se ve velkém zpracovávají drahé kameny.


Pusťte si video:


pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zlato

Důležité Události

Píše se na Deník.cz