APLIKACE TN.CZ
Spartakiáda

V KLDR chtějí znovu spartakiádu. Brali byste to také u nás? ANKETA

V KLDR chtějí znovu spartakiádu. Brali byste to také u nás? ANKETA
Zdroj: Profimedia

Do Severní Koreje by se už letos mohly vrátit spartakiády. O obnovení hromadných cvičení informoval The Daily Telegraph s odkazem na zahraniční cestovní kanceláře.

Obrovská synchronizovaná cvičení se v minulosti pravidelně konala také u nás, v KLDR se poslední uskutečnilo v roce 2013. V té době ho tamní režim využíval především ke své propagandě, dnes je důvody jiný – peníze.

Na Severní Koreu totiž byly uvaleny sankce kvůli vývoji jaderného a balistického programu, a tak shání finanční prostředky, kde se dá. Od znovuzavedení spartakiád si slibuje především zvýšení cestovního ruchu.

Související obsah

Přesné datum, kdy by se letos spartakiáda mohla konat, zatím není známo. Spekuluje se ale o září, kdy země slaví 70. let od svého vzniku. Hromadného cvičení se v Koreji v minulosti účastnilo kolem 100 tisíc lidí, stadion v Pchjongjangu má 150 tisíc míst k sezení.
 

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz