Drogy

Policie rozbila drogový gang, používal propracovaný systém!

Detektivové z Národní protidrogové centrály rozbili rozsáhlou síť obchodů se zakázanými látkami. Zadrželi 14 lidí, kteří se měli podílet na dovozu a distribuci extáze a kokainu. Při svých operacích využívali moderní technologie, včetně mobilních aplikací.

Oproti jiným drogovým gangům je tenhle skutečně výjimečný, málokdy se totiž policisté setkávají s tak propracovaným využíváním technologií a mobilních aplikací. Ve virtuálním prostředí si například skupina vedla účetnictví, záznamy o tom kam a kolik přesně poslala drog, co se plánuje za další akce a podobně.

Komunikace mezi jednotlivými členy gangu probíhala také podobným způsobem. Tohle všechno mělo ztížit práci policistům, kteří by se dostali skupině na stopu. A také ztížilo. Nakonec ale policisté nasbírali dost důkazů na to, aby mohli rozjet akci s krycím názvem Palla.

Při ní na několika místech České republiky a také Moldavska zadrželi celkem 14 lidí, vesměs šlo o mladé muže ve věku od 20 do 28 let. Viní je z toho, že jako organizovaná skupina zajišťovali v několika státech dovoz, vývoz a prodej drog.

Související obsah

Detektivům se podařilo zadokumentovat prodej nejméně tří tisíc tablet extáze, 400 gramů kokainu a 800 gramů marihuany. Během domovních prohlídek se pak našlo 13 tisíc tablet extáze, téměř jedno a půl kila kokainu, několik kilo marihuany a více než 2 miliony korun v hotovosti. Podle policistů to byly zásoby, které měly sloužit k pokrytí poptávky na přibližně dva týdny.

Zadrženým teď hrozí poměrně vysoké tresty, v některých případech to je až osmnáct let vězení. Jako hlavu gangu policisté označují českého občana, který obchody řídil právě z našeho území.
 

Ondřej Špalek, jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz