Domácí

Zeman se chystá na první cestu do zahraničí. Bude to Slovensko!

Zeman se chystá na první cestu do zahraničí. Bude to Slovensko!
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman dodrží tradici českých prezidentů a na svoji první cestu po znovuzvolení odjede na Slovensko, kde se setká se slovenským prezidentem Adrejem Kiskou. Dále Zemana čeká i vnitrostátní cesta, a to do Moravskoslezského kraje.

Po svém znovuzvolení se prezident Miloš Zeman vydá na zahraniční cestu na Slovensko, kde byl naposled v prosinci loňského roku před koncem svého období. Cesta se bude konat na začátku dubna a prezident se zde setká se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou.

"V tuto chvíli je připravena nejdůležitější cesta, která navazuje na tradici českých prezidentů. Tradice je taková, že pokud prezident končí období, poslední návštěvou je Slovensko. Pokud je znovuzvolený, první cestou je znovu Slovensko," řekl pro TN.cz mluvčí Jiří Ovčáček.

Související obsah

Výjimečností je místo setkání obou prezidentů. To se nebude konat v Bratislavě, jak je zvykem, ale tentokrát v Tatrách. "Tato návštěva se uskuteční 4.-6. dubna v Tatrách. Už při poslední návštěvě Slovenska, se tak pan prezident dohodl s Andrejem Kiskou, že pokud bude znovuzvolený, uskuteční se jejich setkání ve Vysokých Tatrách," doplnil Jiří Ovčáček.

Další zahraniční cesty zatím Miloš Zeman naplánované nemá. "Další zahraniční cesty nejsou naplánované. V plánu je však krajská cesta. Na počátku května by se měla uskutečnit návštěva Moravskoslezského kraje,"dodal Jiří Ovčáček.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz