Znojemsko

Takto přišla o andílky. Matka řekla, co se stalo při tragickém požáru

Takto přišla o andílky. Matka řekla, co se stalo při tragickém požáru
Zdroj: facebook

Žena, jejíž tři děti zemřely minulý týden při požáru rodinného domu v Oleksovicích na Znojemsku, poprvé promluvila o tragédii. Prozradila, že dala své devítileté dceři roční sestřičku, aby s ní utíkala do bezpečí, a snažila se zachránití syna. To se jí nepodařilo. Dívky v kouři v domě zabloudily a ven se dostat nedokázaly.

Svoje svědectví poskytla matka zemřelých dětí deníku Blesk prostřednictvím své rodinné přítelkyně. Sama o tragédii mluvit nemůže, protože jí to údajně po dobu vyšetřování zakázala policie.

"Probudil mě štiplavý kouř. Vycházel od okna. Popadla jsem nejmladší dcerku, strčila ji do ruky nejstarší a volala, ať utíkají na dvůr do bezpečí," zopakovala ženina slova pro Blesk její známá.

Matka se snažila z palandy dostat syna, který byl ale vystrašený. "Choulil se v tom největším kouři. Než jsem ho stačila nahmatat, začala jsem se dusit, vyběhla jsem ven a křičela o pomoc," vzpomíná prostřednictvím kamarádky žena.

Celou dobu si myslela, že jsou holčičky už venku v bezpečí. Místo ven ale utekly do místnosti, kde byla invalidní prababička. Až později je tam našli hasiči, kteří prababičku z domu vynesly. Pro dívky už bohužel bylo pozdě.

Rodině, která se do Oleksovic na Znojemsku přistěhovala zhruba před dvěma roky, se smůla lepila na paty. Před deseti lety naletěli příteli, kterému ručili za půjčku. Muž dluhy nesplácel a tak padly na rodinu, která pak skončila v exekucích a přišla prakticky o všechno.

Hořet v malém domku v Oleksovicích začalo v pondělí 12. března v časných ranních hodinách. První byli na místě dobrovolní hasiči z obce. Tři dospělí, matka dětí, jejich babička a její druh, už byli venku před domem. Invalidní prababičku hasiči zachránili.

Dětem ve věku 1, 4 a 9 let už ale pomoci nikdo nedokázal. Dvě z nich se snažili záchranáři oživit, bohužel neúspěšně. Dospělé, kteří se nadýchali kouřem, převezli záchranáři do nemocnic, odkud byli záhy propuštěni.

Podle Blesku se matka po tragédii zhroutila a následujících pět dní po požáru si nepamatuje. Proč v domě začalo hořet, se stále vyšetřuje.

Obec pro rodinu uspořádala sbírku, více v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz