Sergej Skripal

První slova Skripalovy dcery po otravě! Promluvila i o jeho stavu

První slova Skripalovy dcery po otravě! Promluvila i o jeho stavu
Zdroj: ČTK / profimedia

Dcera bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala, která měla být stejně jako on otrávena, poprvé promluvila. Její zdravotní stav se prý zlepšuje a má se dobře. Ruská televize dokonce odvysílala údajný telefonát mezi Julií a její sestřenicí, ten ale nebyl ověřen.

Julia Skripalová měla telefonovat sestřenici Viktorii, která pak její slova tlumočila médiím. Jde o první vyjádření poté, co na začátku března upadla do kómatu. Podle kriminalistů byla Julia spolu s otcem Sergejem Skripalem otrávena v britském Salisbury nervově paralytickou látkou novičok.

Přestože jejich vyhlídky nejdříve nebyly dobré, začal se Juliin zdravotní stav zlepšovat, až se z kómatu probudila. "Řekla mi, že je všechno v pořádku a má se dobře. To je vše, co k tomu řeknu," citoval Viktorii britský portál Guardian.

Jen několik hodin nato vydala policie Juliino oficiální prohlášení. "Probudila jsem se asi před týdnem a s radostí říkám, že moje síla roste každým dnem. Jsem vděčná za zájem veřejnosti a děkuji za všechna přání. Vše je trochu zmatené," píše Julia, která poté děkuje také za péči lékařů o ni a jejího otce.

V ruských médiích se objevila nahrávka, která má zachycovat rozhovor mezi Julií a Viktorií. "Brzy mě propustí. Vše je v naprostém pořádku. Otec odpočívá, ale nikomu není tak špatně, aby se z toho nezotavil. Je v pořádku," říká dcera dvojitého agenta na neověřeném záznamu.

Viktoria, dcera Sergejova zesnulého bratra, ještě doplnila, že se chystá odcestovat do Londýna a přivézt "alespoň Julii" zpět do Ruska. "Nikdo ti nedá vízum a myslím, že tě ke mně ani nepustí," odpovídá jí v údajném telefonátu na plán Julia. Úřady se ke stavu obou otrávených Rusů nechtějí dále vyjadřovat.

Skripal a jeho dcera Julia byli 4. března napadeni otravnou látkou, kterou britští experti určili jako nervově paralytickou látku novičok. Nedokázali však zjistit, zda v laboratoři vyrobený vzorek vyvinulo Rusko.

Britská vláda tvrdí, že za útok je s největší pravděpodobností zodpovědné právě Rusko, což ale Moskva důrazně popírá. Kvůli aféře si západní země, včetně Česka, na jedné straně a Rusko na straně druhé vypověděly desítky diplomatů.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz