Pošta

Pošťák místo doručování ležel doma! Našli u něj půl tuny dopisů

Pošťák místo doručování ležel doma! Našli u něj půl tuny dopisů
Zdroj: Profimedia

Poštovní doručovatel (33) v italském Turíně nebyl spokojený se svým platem. Celou situaci vyřešil netradičně, ale také nezákonně. Na svou práci totiž začal doslova kašlat. Místo roznášení pošty seděl na gauči a dopisy si schovával v domě. Za tři roky jich takto nashromáždil okolo 400 kilogramů.

Na jeho domácí sbírku dopisů přišli italští policisté poměrně náhodně. Muže totiž zastavili při běžné kontrole na jedné ze silnic u Turína. Na zadním sedadle pak při prohlídce objevili 70 dopisů, což jim přišlo dost podezřelé.

Policisté se tak i s nepoctivým pošťákem vydali do jeho domu. Tam našli 40 boxů plných poštovních zásilek. Mezi nedoručenými dopisy byly také bankovní výpisy, účty a další soukromá pošta. Muž tak nyní čelí obviněním z krádeže a zneužití korespondence.

Obviněný doručovatel už však u pošty nějaký čas nepracuje, v zaměstnání skončil na vlastní žádost v roce 2017. "Neplatili mi dost, tak jsem odešel," vysvětloval podle TheGuardian policistům. Později jim také přiznal, že v posledních třech letech nedoručil žádnou zásilku.

Související obsah

Itálie se s problémy při doručování pošty nepotýká poprvé. V lednu zadržela policie ve Vicenze pošťáka, který měl 500 kilogramů dopisů ukrytých v garáži. V roce 2013 pak na Sardinii odhalili doručovatele, který neroznesl okolo 400 kilogramů pošty. Nepoctivým pošťákům za to v Itálii hrozí až jeden rok vězení.
 

jva, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz