Skripal

Dcera otráveného špiona Skripala promluvila! Takto na tom jsou

Dcera otráveného špiona Skripala promluvila! Takto na tom jsou
Zdroj: ČTK / profimedia

Julia Skripalová, která byla společně se svým otcem, bývalým dvojitým agentem Sergejem Skripalem, otrávela v britském Salisbury, poprvé po propuštění z nemocnice promluvila. Skrypal je na tom podle své dcery stále špatně a i ona má po otravě nervovou látkou následky. Ruskou pomoc Skripalová odmítla.

Prohlášení Julie Skripalové zveřejnila na svých stránkách londýnská metropolitní policie. Skripalová v něm poděkovala zaměstnancům nemocnice v Salisbury, kteří o ni pečovali "s klinickou odborností a velkou laskavostí". Z nemocnice dceru bývalého agenta propustili v pondělí.

"Můj otec zůstal v jejich péče, je stále vážně nemocný. Já také trpím následky účinků nervové látky, kterou proti nám použili. Můj život je úplně jiný než ten, který jsem žila před měsícem. Teď se se svými vyhlídkami vyrovnávám, zatímco se zotavuji z útoku na mě," uvedla Skripalová.

K dispozici má speciálně vyškolené důstojníky, kteří jí pomáhají a vysvětlili jí, jak probíhá vyšetřování. Má přístup k přátelům a členům rodiny a také ví o nabídce pomoci, kterou jí učinila ruská ambasáda. "V tuto chvíli si nepřeji využít jejich služeb. Ale kdybych změnila svůj postoj, vím, jak je mohu kontaktovat," napsala Skripalová.

"Jsem v bezpečí a jak ubíhá čas, tak se cítím lépe. Ale ještě nemám dost sil, abych mohla poskytovat rozhovory médiím. Doufám, že jednou budu moci. Do té doby chci zdůraznit, že za mě, mého otce nebo nás oba nikdo nemluví," zdůraznila žena.

Její slova mířila hlavně na její sestřenici Viktorii, která pro ruská média tvrdila, že Julia požádala o politický azyl. "Děkuji sestřenici Viktorii za její zájem o nás, ale žádám ji, aby mě nenavštěvovala a ani jinak nekontaktovala. Její názory a prohlášení nejsou mými, ani mého otce," dodala Skripalová.

Bývalý dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julia byli nalezeni 4. března na lavičce v anglickém Salisbury. Podle britských úřadů na ně neznámý pachatel zaútočil nervovou látkou Novičok. Britové z toho viní Rusko a v reakci na útok vyhostili společně se spojenci ruské diplomaty. Rusko na to reagovalo recipročně vyhoštěním diplomatů zemí, které k tomuto kroku přistoupily. Obvinění Rusové odmítají.

Více o ruské odvetě v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz