Srážka vlaků

Po srážce vlaků zůstávají čtyři lidé v nemocnici, trať už je průjezdná

Na jihu Čech pokračuje vyšetřování čtvrteční srážky dvou osobních vlaků u Křemže na Českokrumlovsku. V nemocnici zůstávají čtyři zranění cestující, kteří jsou mimo ohrožení života. Trať na České Budějovice už je od včerejšího večera průjezdná.

Na trať z Českých Budějovic do Volar už ráno opět vyjely osobní vlaky. V místě, kde k nehodě došlo, budou soupravy z důvodu poškození kolejí jezdit menší rychlostí.  

"V místě nehody je zatím snížena rychlost na 10 km/h, nicméně pracovníci SŽDC budou usilovně pracovat na tom aby zde byla obnovena plná rychlost v nejbližších dnech," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Správě železniční dopravní cesty vznikla škoda v řádech desítek tisíc korun. "V podstatě došlo k poškození pražců a následné ropné produkci, které vytekli z jednoho z poškozených vozů. Kontaminovali železniční násep," uvedl Illiaš. 

Související obsah

Soukromá společnost, která dopravu na této trati provozuje, stáhla jednu soupravu z jiného regionu. Druhý vlak ale dnes musela nahradit autobusová doprava. "Bylo to ráno před 6 hodinou na spoji Český Krumlov- České Budějovice a ve 3 hodiny to bude na spoji České Budějovice - Český Krumlov," potvrdil člen dozorčí rady společnosti GW Train Robert Krigar.

Osobní vlaky do sebe narazily včera před devátou hodinou ráno. Při nehodě se zranilo 14 lídí, z toho čtyři těžce, ti stále zůstávají v českobudějovické nemocnici. Nehodou se intenzivně zabývá Drážní inspekce. Ta zjišťuje, zda byly soupravy vybaveny takzvaným auto-stopem. Tedy systémem, který měl oba vlaky, jedoucí proti sobě, včas zastavit.

Vladimír Hoť, jva, TN.cz

K tématu Srážka vlaků

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz