VZP šetří na provozu, víc peněz jí tak zbývá na nemocné

VZP šetří na provozu, víc peněz jí tak zbývá na nemocné
Zdroj: Mediafax

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se chlubí pozitivní statistikou. Největší zdravotní pojišťovně se totiž už několik let daří snižovat provozní náklady. Uspořené peníze tak může "vrazit" do péče o nemocné.

"Více než 5,8 miliardy korun ušetřila VZP za posledních deset let na vlastním provozu díky tomu, že se snaží co nejlépe hospodařit s veřejnými penězi. Bezmála 75 % z takto uspořené sumy (4,27 miliardy Kč) připadá na období od roku 2013, kdy pojišťovnu řídí nový vrcholový management," chlubí se tiskový mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.

Uspořené miliardy pojišťovna dává na péči o nemocné a také do takzvaného rezervního fondu. "Z toho by se hradila léčba například při neočekávaných výkyvech ekonomiky," vysvětluje Tichý.

VZP šetří například díky takzvaným elektronickým aukcím, centralizaci nákupů nebo díky tomu, že vyjednává nové, výhodnější smlouvy na některé služby.

Související obsah

"Nemalá část provozních nákladů VZP souvisí také s tím, že má ve srovnání s ostatními pojišťovnami suverénně nejširší síť poboček - bez dvou je jich rovných 200," informoval mluvčí pojišťovny.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz