Domácí

Jeden pirát silnic vytlačil auto, druhý srazil motorkáře, oba ujeli

Jeden pirát silnic vytlačil auto, druhý srazil motorkáře, oba ujeli
Zdroj: Policie ČR

Policisté pátrají hned po dvou silničních pirátech, kteří svou jízdou ohrožovali své okolí a nakonec ujeli od nehod. V prvním případě řidič vytlačil protijedoucí auto, které se v poli převrátilo na střechu. Ve druhém případě pirát srazil motorkáře, kteří skončili v nemocnici, a od nehody ujel.

Policisté se na veřejnost obrací s prosbou o pomoc ve dvou případech, kdy bezohlední řidiči v nedávné době ohrozili životy ostatních a od nehody ujeli, aniž by se starali o to, jestli někoho nezranili.

V pátek večer modrý ford s polskou poznávací značkou předjížděl kolonu jedoucích vozidel a ohrožoval všechny kolem. Celá situace vyvrcholila tím, že protijedoucí řidič ve svém pruhu musel strhnout řízení a skončil na přilehlém poli. Tam se vozidlo přetočilo na střechu. Řidič skončil v nemocnici, naštěstí nebyl vážně zraněn.

Modrý ford ani nepřibrzdil a pokračoval v jízdě. Policisté proto hledají motoristy, kteří v tu dobu, tedy v pátek 4. 5. 2018 ve 20.30 jeli po obchvatu České Skalice (silnice I/33 Hradec Králové-Náchod) a mají na svých palubních kamerách nebo na mobilních telefonech zachycenu nebezpečnou jízdu modrého fordu.

"Dopravní nehodu policisté dále vyšetřují a velmi by jim přitom pomohlo, pokud někdo z ostatních motoristů piráta silnic natočil, aby jim záběry poskytl. Uvedené informace lze zavolat na dopravní inspektorát Náchod, službu dopravních nehod tel. 974 534 254, nebo na linku 158. Všem předem děkujeme," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

  

Druhý silniční pirát zranil v neděli odpoledne dva motorkáře v Jablonci nad Nisou v prostoru křižovatky ulic Smetanova a Jungmannova.

Související obsah

"Dosud neznámý řidič s vozidlem Fiat Brava jel k uvedené křižovatce vedlejší ulicí Jungmannova, přičemž nedal přednost v jízdě řidiči s motocyklem Honda jedoucímu po hlavní ulici Smetanova ve směru od ulice Podhorská k Hornímu náměstí. Při následném střetu byli motocyklista a jeho spolujezdkyně sraženi vozidlem na vozovku, čímž utrpěly oba zranění, se kterým byli převezeni Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje do jablonecké nemocnice," přiblížila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Bezohledný řidič dál pokračoval v jízdě, nestaral se přitom o zdraví sražených motorkářů. "Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158," doplnila Sochorová.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz