Jiří Drahoš

Drahoš chce do Senátu. Podpořily ho čtyři strany, kandiduje v Praze

Drahoš chce do Senátu. Podpořily ho čtyři strany, kandiduje v Praze
Zdroj: TN.cz

Bývalý šéf Akademie věd a kandidát na prezidenta Jiří Drahoš bude kandidovat do Senátu. Pokusí se získat křeslo za Prahu 4, podpoří ho čtyři strany - KDU-ČSL, TOP 09, Zelení a hnutí STAN.

Drahoš oznámil podporu stran na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně, po boku mu stáli předsedové KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, Zelených Petr Štěpánek a STAN Petr Gazdík, stejně jako místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová.

"Chápu Senát jako pojistku demokracie a s přihlédnutím k současnému vývoji tím více. Jedním z témat, kterým bych se chtěl věnovat, je vzdělávání. Nejen to klasické, ale už od dětství. Považuji za důležitou mediální a finanční gramotnost," uvedl Drahoš.

Kandiduje za Prahu 4, kde v minulosti desítky let žil a část jeho rodiny zde stále bydlí. Chce se proto zaměřit také na problémy této městské části. "Jsem rád, že se podařilo získat podporu koaliční dohodou pro moji kandidaturu," doplnil.

Související obsah

Jiří Drahoš kandidoval na prezidenta, dostal se do druhého kola, kde ho těsně porazil Miloš Zeman. V minulosti byl předsedou Akademie věd, působí jako vysokoškolský profesor. Vystudoval obor fyzikální chemie na VŠCHT.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz