Zahraničí

Evakuace londýnského nádraží! Podezřelý muž hrozil bombou

Evakuace londýnského nádraží! Podezřelý muž hrozil bombou
Zdroj: Profimedia

V pátek ráno bylo na londýnském nádraží Charring Cross pořádně rušno. Kvůli velmi podezřelému chování jednoho muže byla přivolána policie, podezřelý následně tvrdil, že má u sebe bombu. Nádraží bylo kvůli hrozbě evakuováno. Policie podezřelého zadržela a prohledala, žádnou výbušninu u sebe naštěstí neměl.

"Aktuálně zasahujeme u incidentu ve stanici Charing Cross kvůli hlášení o muži v kolejišti, který tvrdí, že má u sebe bombu. Stanice byla preventivně evakuována, vlaky ve stanici nezastavují," informovala ráno britská dopravní policie.

Na místo vyrazili kromě policistů také záchranáři a hasiči. Ozbrojení policisté nakonec muže zadrželi krátce před osmou hodinou. Celý incident se obešel bez zranění.

"Muž byl zadržen dopravní policií, nikdo nebyl zraněn. Naši policisté zůstávají na místě," uvedla londýnská metropolitní policie.

Související obsah

Část nádraží zůstávala delší dobu uzavřena, podzemní vlaky stanicí i později dopoledne projížděly, nadzemní vlaky stavěly i bezprostředně po incidentu.

"Zadrželi jsme muže podle zákona o duševním zdraví poté, co prohlásil, že má bombu na stanici Charing Cross v Londýně. Byl prohledán speciálně vycvičenými policisty, žádnou bombu nebo zbraň nenašli," doplnili dopravní policisté.

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz