Vláda

Babiš jednal s Hamáčkem, ten možná naskočí za Pocheho

Babiš jednal s Hamáčkem, ten možná naskočí za Pocheho
Zdroj: Profimedia

Útrapy se sestavováním nové vlády neberou konce. Včera v podvečer se sešli premiér Andrej Babiš a předseda ČSSD Jan Hamáček, aby projednali nejen problémovou nominaci poslankyně Taťány Malé (ANO), ale také případnou náhradu za europoslance nominovaného na ministra zahraničí, Miroslava Pocheho (ČSSD). Toho by dočasně mohl nahradit právě Hamáček, uvedla ČTK.

"Vyjasnili jsme si pozice a já myslím, že je to na dobré cestě," řekl Babiš s tím, že by předseda ČSSD mohl dočasně vést jak "své" ministerstvo vnitra, tak ministerstvo zahraničí za europoslance Miroslava Pocheho, se kterým má problém především prezident Zeman.

"Já myslím, že je to dobrý nápad, než se to vyřeší perspektivně," podotkl premiér. Možnost dočasného vedení obou ministerstev včera připustil i sám Hamáček.

Na páteční schůzi projednávali premiér a předseda ČSSD i další problémovou nominaci do vlády - poslankyni Taťánu Malou, která by měla stanout do čela ministerstva spravedlnosti. Proti jejímu mandátu se včera ohradili Piráti, ODS a TOP 09, k některým problémům se přidal i Jan Hamáček.

Toho od premiéra zajímalo především to, proč je zrovna Malá s ohledem na její minulé výroky tou nejkvalitnější kandidátkou. "My jsme si všechno vysvětlili," řekl novinářům Andrej Babiš na dotaz, zda mluvili o Hamáčkových výhradách ke kandidatuře poslankyně za ANO. Více však předseda vlády schůzku nekomentoval.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz