Odstíny bolesti

Honza se denně ohýbá i 1500krát! Těžká práce mu zničila zdraví

Honza se denně ohýbá i 1500krát! Těžká práce mu zničila zdraví
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Dlouhodobé přetěžování se může hodně negativně podepsat na vašem zdraví. Své o tom ví i Honza, který má kvůli těžké práci obrovské problémy se zády. Někdy se ani nemůže pohnout.

Bolesti zad jsou jedněmi z nejběžnějších obtíží, se kterými se lidé v současnosti potýkají. Nahrává tomu dnešní životní styl - jednostranné dlouhodobé přetěžování, statická práce a málo pohybu. I nesprávně zvolený způsob cvičení ale může napáchat víc škody než užitku.

Čtenáři Honzovi kombinace těžké práce a přílišné námahy v posilovně zničila zdraví. "Mám problémy s dolní páteří, čili v kříži. Je to kvůli práci, kde se hodně ohýbám nahoru a dolů. Počítali jsme, kolikrát se tak ohneme za 8 hodin a bylo to zhruba 1500krát, hrůza!" svěřil se se svým příběhem muž, který za zaměstnáním odjel do Anglie.

Trápí i vás nějaké zdravotní problémy? Přinesla vám bolest do života komplikace? Podělte se o svůj příběh! Napište nám na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook!

A i když se říká, že cvičení na bolesti zad pomáhá, musí se praktikovat s rozmyslem. Bolesti zad často souvisejí s přetěžováním a svalovým napětím spodní části zad, které je typické pro posilování. Přetěžování ovlivňuje postavení páteře a ovlivňuje i správnou funkci středu těla.

"Chodím cvičit čtyřikrát týdně do posilovny. Minule jsem šel cvičit po práci a chytly mě tak záda, že jsem ani chodit nemohl," přiznal Honza. 

Související obsah

"Pokud vím, co je příčinou, a bolest je spíše lehčího charakteru, klidně bych počkala jeden dva dny, jak se vyvine. Pokud nevím, proč se to děje, a bolest je veliká, je nejlepší cestou vyhledat svého praktického lékaře, který vám pomůže rozklíčovat příčinu," popsala praktická lékařka Henrieta Mavrogeni. 

S mírnými akutními bolestmi si na rozdíl od chronických bolestí můžeme poradit sami pomocí volně prodejných analgetik. Doporučované jsou ty s obsahem léčivé látky ibuprofen, které ulevují od široké škály bolestí. Ibuprofen totiž tlumí bolest tím, že zamezuje tvorbě prostaglandinů, chemických látek, zprostředkujících vjem bolesti, které se uvolňují při traumatu, podráždění nebo zánětu.

Na bolest zad je ideální krém nebo gel, kterým potřete postižené místo. Na postižené místo se 3 - 4krát denně nanáší 4 - 10 cm dlouhý proužek krému, který se lehce vtírá do kůže.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz