Obezita

Pacient byl tak obézní, že pro něj museli poslat speciální plošinu!

Pacient byl tak obézní, že pro něj museli poslat speciální plošinu!
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Zdravotníci z Brněnska si v neděli museli do obce Zastávka volat na pomoc hasiče. Pacient, o kterého se záchranáři starali, byl totiž tak obézní, že nebylo možné ho z prvního patra rodinného domu dostat po schodech.

Na místo proto vyjely dvě jednotky hasičů. "Muže nebylo možné snést z prvního patra dolů po schodišti. Velitel zásahu si vyžádal speciální výškovou techniku z výcvikového zařízení v Brně," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Mluvčí záchranky Barbora Truksová na dotaz TN.cz odmítla váhu obézního pacienta upřesnit, byť jen přibližně. "Dotyčný měl zdravotní potíže a bylo třeba ho převézt do nemocnice. Když kolegové zjistili, že sami transport nezvládnou, zavolali na pomoc hasiče," řekla Truksová.

Související obsah

Dodala, že poté, co hasiči pomocí jeřábu s plošinou muže z domu dostali ven, byl už jeho převoz bez problémů. "Na místě zasahovala speciální sanitka dimenzovaná na převoz nadměrných pacientů.

Uvedla, že zdravotníci s hasiči při převozu pacientů spolupracují poměrně často, ne vždy se ovšem pomoc týká jen obézních nemocných. Hasiči asistují například i při zásazích v náročném nebo těžko přístupném terénu.

pez, TN.cz

K tématu Obezita

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz