Inspektor TV Nova

Český ráj můžete obdivovat i na kole! Jaké trasy jsou nejkrásnější?

Prázdninový inspektor tentokrát zavítal do kouzelného Českého ráje. A protože je tato chráněná krajinná oblast hodně oblíbená mezi cyklisty, zaměřil se na nejlepší a nejkrásnější cyklotrasy.

Romantická krajina, která střídá historické památky. V Českém ráji si na své přijdou všichni - rodiny s dětmi, nadšení turisté i milovníci nenáročných procházek.

Skalní městečka, hrady, zámky, nádherná panoramata. To vše nabízí Český ráj! A aby reportéři stihli navštívit míst hned několik, půjčili si kola. Ostatně pro cyklisty je tato krajina jako stvořená.

Někdy náročnější stoupání jsou odměněna častějšími sjezdy a stále je na co se dívat. Trosky, Kokořín, Prachovské skály nebo Valdštejn. Cyklotras, ze kterých si můžete vybrat, je tu celá řada! I když některé jsou "dost ostré".

Související obsah

Mezi nejoblíbenější cyklotrasy patří okruh Maloskalskem nebo po Hruboskalsku. Reportéři vyrazili z Turnova, kde je největší koncentrace půjčoven kol. A jejich první zastávkou byla zřícenina hradu Trosky, který vyrostl na dvou čedičových sloupech.

Trosky se na nadcházející sezónu připravily dokonale. Během léta mají pro návštěvníky připravené nejrůznější akce. A pokud si uděláte čas ve středu, můžete si dát pivo v letním kině. Děti rozhodně zaujmou dravci, které si tu návštěvníci mohou prohlédnout zblízka a dokonce se s nimi vyfotit.

A přes Hrubou skálu se reportéři po téměř hodině a půl dostali do cíle - na hrad Valdštejn. Za půjčení kola dali přibližně 300 korun na celý den, za vstup na Trosky 90 korun, za děti pak zaplatíte 60 korun a tu samou částku za hrad Valdštejn.

Nádherné upravené stezky a občerstvení na každém rohu. Za to si Český ráj vysloužil zlatou medaili!
 

Daniel Brabec/ Veronika Petruchová/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz