Domácí

Horko láká k vodě. Kde je super koupání a kde si dát pozor? MAPA

Horké počasí a volné dny to znamená pro většinu lidí jediné – ideální čas na to vyrazit někam k vodě. Pro příznivce přírodních koupališť máme dobrou zprávu. Většina jich je ve skvělém stavu a voda je čistá. Na některých vodních plochách ale hygienici koupání nedoporučují. Poradíme vám, kde jsou nejlepší místa na koupání.

Kdo se chystá k vodě, měl by si zjistit, zda je koupání v nejbližších rybnících nebo přehradách bezpečná. Aktuální informace o kvalitě vody poskytuje ministerstvo zdravotnictví.

Z přehledu, který najdete na webu koupacivody.cz vyplývá, že podle posledních kontrol je vyloženě nebezpečná voda na Sykovci u Ždáru nad Sázavou, v Rosničce u Svitav, v Honěticích u Kroměříže a v Modré u Uherského Hradiště.

Nevhodná voda ke koupání je v současnosti ve Velkém rybníku u Hroznětína na Karlovarsku, v rybníku Valcha na Klatovsku, ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku, v Černém rybníku u Jihlavy, ve vodní nádrži Seč.

Související obsah

Většina ostatních vodních ploch má přijatelnou kvalitu nebo dokonce vynikající. Pokud je vaše přírodní koupaliště označeno modrým smajlíkem (a těch je v současnosti v mapě nejvíc), jde o nejvyšší kvalitu bez jakýchkoli rizik. Zelená ikonka značí nezávadnou vodu s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů. Oranžové už označují místa se zhoršenou jakostí. Červené a černé jsou pak nevhodné až nebezpečné ke koupání.

Jak to vypadá právě u vás, se můžete sami přesvědčit na interaktivní mapě. Po kliknutí se mapa v novém okně zvětší:
 

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz