Airbnb

Airbnb porušuje pravidla EU! Od Jourové dostala služba ultimátum

Airbnb porušuje pravidla EU! Od Jourové dostala služba ultimátum
Zdroj: Mediafax

Ubytovací služba Airbnb v současnosti porušuje spotřebitelská pravidla Evropské unie. Od Evropské komise proto dostali provozovatelé čas do konce srpna, aby zjednali nápravu. Podle komisařky Věry Jourové Airbnb tají některé poplatky.

Evropské komisi se nelíbí, že část poplatků není na první pohled vidět. Po populární službě chce, aby upravila vyhledávání tak, že se lidem rovnou zobrazí celková cena za ubytování. Airbnb dali komisaři ultimátum do konce srpna.

"Stále více zákazníků si rezervuje ubytování na dovolené online, což dovolenkářům přineslo mnoho nových příležitostí. Popularita ale nemůže být výmluvou pro nedodržování spotřebitelských pravidel EU," prohlásila česká eurokomisařka Věra Jourová.

Kromě skrytých poplatků Komisi vadí také to, že je složité zjistit, jestli si zájemce pronajímá byt nebo pokoj od soukromé osoby, nebo od profesionálního poskytovatele. Pro oba případy přitom platí jiná pravidla na ochranu spotřebitelů.

Související obsah

Evropská komise se v posledních měsících zaměřuje na online služby a ochranu spotřebitelských práv. Kromě Airbnb kontrolovala třeba i sociální síť Facebook, který měl problém kvůli nedostatečné ochraně osobních údajů svých uživatelů.

Airbnb je internetová služba, která zprostředkovává pronájem ubytování. Uživatelé se musí nejdříve zaregistrovat, ať už chtějí pronajímat své příbytky, nebo naopak využít služeb někoho jiného. "Hostitel" může pronajímat jednotlivé pokoje, nebo celý byt.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz